Przejdź do treści
Awaryjne lądowanie samolotu Casa CA 212
Źródło artykułu

Drugi pilot wyskoczył z samolotu podczas awaryjnego lądowania

Władze w Północnej Karolinie próbują dociec, jak i dlaczego drugi pilot Casa CA 212 wyskoczył z samolotu i spadł na podwórko domu na przedmieściach Raleigh tuż przed awaryjnym lądowaniem statku powietrznego na międzynarodowym lotnisku w tym mieście. Do zdarzenia doszło 29 lipca 2022 r.

Zgodnie z nagraniem korespondencji z ATC, pilot samolotu zgłosił ATC, że ma kłopoty. „Emergency, we’ve lost our right wheel. We’d like to speak to Raleigh and make an emergency landing at Raleigh”, powiedział lotnik w nagraniu.

Najwyraźniej nie wspomniał o zaginionym członku załogi. 19-miejscowa dwusilnikowa konstrukcja krótkiego startu i lądowania zbudowana przez firmę CASA (obecnie Airbus) w Hiszpanii, przyziemiła na pasie, ale z powodu problemów z podwoziem, wypadła poza utwardzoną nawierzchnię. Lądowanie odbyło się w asyście lotniskowych służb ratunkowych.

Niedługo potem, na podwórku domu w Fuquay-Varina ratownicy znaleźli ciało drugiego pilota, 23-letniego Charlesa Hew Crooksa. W wyniku upadku mężczyzna zginął na miejscu. Stacja telewizyjna WRAL przeprowadziła wywiad z jego ojcem, który powiedział, że nie wie, jak jego syn opuścił samolot. „Trudno sobie wyobrazić w to, co się stało”, dodał.

Film dokumentujący przebieg awaryjnego lądowania:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony