Przejdź do treści
B738 należący do China Eastern Airlines, fot. Aerotime
Źródło artykułu

Chiny: znaleziono drugą czarna skrzynkę po katastrofie samolotu na południu kraju

Odnaleziono drugą czarna skrzynkę samolotu linii China Eastern Airlines, który rozbił się w poniedziałek w regionie Kuangsi na południu Chin ze 132 osobami na pokładzie - podała w niedzielę agencja Xinhua. Wcześniej władze potwierdziły śmierć wszystkich pasażerów i członków załogi.

Jest to skrzynka z parametrami technicznymi lotu. Wcześniej znaleziono urządzenie z zapisem rozmów i dźwięków z kokpitu samolotu. Oczytanie zapisów z obu skrzynek może pomóc w ustaleniu przyczyny katastrofy.

Boeing 737-800 linii China Eastern Airlines, lecący z Kunmingu do Kantonu, rozbił się w poniedziałek po południu czasu miejscowego w okolicach miasta Wuzhou w regionie Kuangsi. Na pokładzie znajdowało się 123 pasażerów i dziewięcioro członków załogi. Wszyscy zginęli. Do tej pory zidentyfikowano ciała 120 osób - 114 pasażerów i sześciu członków załogi.

Druga czarna skrzynka samolotu China Eastern Airlines (fot. China Xinhua News/Facebook)

Druga czarna skrzynka samolotu China Eastern Airlines (fot. China Xinhua News/Facebook)

Śledztwo wykazało dotąd, że warunki pogodowe były dobre, a samolot uznano przed wylotem za sprawny. Również komunikacja pomiędzy załogą a kontrolą lotów przebiegała normalnie od startu do chwili, gdy maszyna zaczęła gwałtownie spadać – podał chiński dziennik „Global Times”.

Gazeta podała również, cytując informacje przekazane na konferencji prasowej przez urzędników, że trzej piloci maszyny mieli ważne licencje, a stan ich zdrowia był dobry.


Czytaj również:
Wydobyto czarną skrzynkę B738 China Eastern Airlines
Oświadczenia Boeinga, NTSB oraz FAA dotyczące katastrofy B738 China Eastern Airlines
Rozbił się B738 China Eastern Airlines

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony