Koronawirus: Aerofłotem polecisz bez maseczki

A320 należący do linii Aeroflot, fot. Forum Airports

Pasażerom nie podoba się obowiązek noszenia maseczek? Nie ma z tym problemu. Aerofłot w swoich samolotach wyznaczył dla nich miejsca w ostatnich dwóch tylnych rzędach klasy ekonomicznej.

Kiedyś tam właśnie linie lotnicze sadzały palących w czasach, kiedy było to dozwolone na pokładach samolotów. Wtedy siedzący w przednich rzędach w mniejszym stopniu wprawdzie niż pasażerowie z tyłu maszyny, także podróżowali w oparach dymu tytoniowego. Na pokładach samolotów zabronione było jedynie palenie cygar, a fajkę dopuszczali tylko niektórzy przewoźnicy.

— Maseczki będzie można zdjąć dopiero w wówczas, kiedy zostaną zamknięte drzwi samolotu i maszyna będzie gotowa do startu – powiedziała rzeczniczka Aerofłotu, Julia Spiwakowa w rozmowie z „Moscow Times".

Zgodnie z informacjami Aerofłotu na tył samolotu zostaną przesadzeni również pasażerowie klasy biznes, którzy odmówią podróży w maseczkach na twarzy. Taka postawa rosyjskiego przewoźnika jest o tyle zaskakująca, że kilka dni temu Aerofłot w bardzo stanowczym komunikacie potępił wszystkich, którzy odmawiają podróży z zasłoniętymi ustami i nosem.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus