Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rzecznik sił powietrznych Ukrainy: nie zgadzam się, że samoloty nie zmienią biegu wojny

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że samoloty nie zmienią biegu wojny - oznajmił w niedzielę Jurij Ihnat, rzecznik ukraińskich sił powietrznych. Tak uważają niektórzy ukraińscy partnerzy – podkreśla RBK-Ukraina.

"Chciałbym nie zgodzić się ze wszystkimi krytykami kwestii, dotyczącej samolotów. Samoloty zmienią przebieg wojny i to zmienią bardzo poważnie. Rzecz w tym, by te samoloty nie miały taktyczno-technicznych właściwości dużo słabszych od rosyjskich. Potrzebujemy nowoczesnych samolotów, które zdołają przejąć dominację w powietrzu" – powiedział Ihnat, cytowany przez portal RBK-Ukraina.

Jak dodał, samoloty F-16 pomogą odpędzić rosyjskie samoloty i pozwolą na przykrycie z powietrza wojsk lądowych.

Wcześniej minister obrony Estonii Hanno Pevkur ocenił, że samoloty, które wkrótce może otrzymać Ukraina, nie zmienią przebiegu działań zbrojnych, a obecnie priorytetem jest amunicja – pisze serwis.

"Samoloty są ważne, ale same samoloty nie zmienią biegu wojny. Ostatecznie potrzebujecie armii, która kontroluje terytorium. I wyzwala je, a tylko z samolotami nie wyzwolicie terytorium" – stwierdził estoński minister obrony.

Jak poinformował w piątek Ihnat, ukraińscy piloci szkolą się w powietrzu na myśliwcach F-16. Pierwsze maszyny mają trafić na Ukrainę wiosną 2024 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony