Filipiny: Nie będzie modernizacji ogromnego lotniska w stolicy. Przez koronawirusa

Ninoy Aquino International Airport w Manili - widok z góry (fot. Josh Lim (Sky Harbor)/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons)

Konsorcjum sześciu firm odrzuciło we wtorek propozycję modernizacji i obsługi głównego lotniska w kraju – Manila Airport. Projekt o wartości 2 mld dolarów przestał być opłacalny po wybuchu pandemii koronawirusa.

Modernizacja starzejącego się i zatłoczonego lotniska w Manili była jednym z największych projektów planowanego przez prezydenta Rodrigo Duterte programu remontu infrastruktury, o wartości 180 mld dolarów. Jednak konsorcjum zarządzające lotniskiem, w obecnej sytuacji gospodarczej po koronawirusie, zaproponowało wprowadzenie zmian do projektu rządowego. Na poprawki nie zgodził się rząd. Projekt spalił więc na panewce.

W 2018 roku konsorcjum zaproponowało plan 7 mld dolarów na modernizację nadmiernie rozrośniętego, międzynarodowego lotniska i obsługę go przez 35 lat. Rok później podmioty skorygowały ofertę do 15-letniej koncesji o wartości 2 mld dolarów.

Pasażerowie linii lotniczych cierpią na chroniczne opóźnienia z powodu zatorów na lotnisku w Manili. Od marca, po wprowadzeniu restrykcji z powodu pandemii koronawirusa, operacje lotnicze w największym porcie lotniczym Filipin odbywają się na minimalnym poziomie.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus