Wyścig Red Bull X-Alps 2021 zakończony

Zwycięzcy Red Bull X-Alps 2021 (fot. redbullxalps.com)

Zakończył się Red Bull X-Alps 2021 – najtrudniejszy na świecie wyścig przygodowy. Zegar zatrzymał się o godzinie 11:30 w dniu 2 lipca 2021 r.

Dziesiąta edycja Red Bull X-Alps to był lot w tę i z powrotem przez Alpy, z Salzburga do Mt Blanc i z powrotem do Austrii przez Niemcy, Szwajcarię, Francję i Włochy. Wyścig zakończył się nad słodkowodnym jeziorem Zell am See.

Do wyścigu przez Alpy, pieszo lub paralotnią stanęło ostatecznie 29 zawodników – weteranów i debiutantów.

Najszybciej do mety w Zell am See dotarł 28 czerwca Chrigel Maurer (SUI1). Jego wynik to 8 dni i 6 godzin. Ani nowa trasa, ani zmienione zasady nie powstrzymały go przed tym zwycięstwem. Kolejnym zawodnikiem na mecie był Patrick von Känel, który po 9 dniach i 2 godzinach dotarł tam 29 czerwca. Tego samego dnia, niespełna godzinę później, wylądował na tratwie w Zell am See Simon Oberrauner zdobywając trzecie miejsce na podium.

Polska miała swojego reprezentanta. Z Alpami już po raz drugi zmierzył się Michał Gierlach. Polak razem z grupą innych pięciu zawodników walczył do końca o pozycję w Top 10. Po trzynastu dniach pełnego emocji wyścigu Michał jest w ścisłej czołówce. Wywalczył dziewiąte miejsce. Do mety w Zell am See zabrakło jedynie 88,1 km. Głównym celem Michała była meta, ale choć nie udało się go zrealizować, to ma on jednak ogromne powody do zadowolenia. To był zdecydowanie jego najlepszy występ w Red Bull X-Alps.

Gratulacje dla Christiana Maurera (SUI1), który jest mistrzem po raz siódmy, oraz dla wszystkich zawodników.

Poniżej ostateczny ranking:


 

Poniżej filmowe podsumowanie dwunastego dnia wyścigu.

Źródło: Red Bull X-Alps
comments powered by Disqus