Red Bull X-Alps 2021 – 11 dzień wyścigu

Simon Oberrauner (AUT2) podczas lotu w Zell am See (fot. redbullxalps.com)

Za uczestnikami Red Bull X-Alps 2021 już dziesięć dni wyścigu. Wczorajszy dzień rozpoczął się od kiepskiej prognozy pogody, a piloci schronili się, gdzie tylko mogli, przed ulewnymi deszczami. Prognozy Ubimetu nie były tym, o co poprosiłby każdy sportowiec: zimny front nadciągający z Francji i rozprzestrzeniający się w Szwajcarii i Austrii; wiatry fenowe i słaba termika.

Maxime Pinot (FRA1) i Simon Oberrauner (AUT2) najpierw byli w Antholz, chroniąc się przed deszczem pod ołowianym szarym niebem. I nie wyglądało na to, żeby taka pogoda miała ustąpić.

Wyścig Laurie Genovese (FRA4) zakończył się we wtorek rano. Została wyeliminowana, ale przyznała, że ​​przekroczyła swoje granice, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Ścigała się świetnie, pokonując łącznie 814 km w powietrzu i 394 km na ziemi.

Późnym rankiem rozegrała się niezwykle ekscytująca bitwa powietrzna, w której o drugie miejsce walczyli Patrick Von Känel (SUI2), Simon Oberrauner (AUT2) i Maxime Pinot (FRA1). To było naprawdę przyprawiające o zawrót głowy widowisko, ze zmianą prowadzenia, z krótkim wyścigiem pośrodku między Von Känel i Oberraunerem, aby oznaczyć punkt zwrotny Schmittenhöhe. Ostatecznie to Von Känel jako pierwszy wylądował na tratwie, aby zdobyć srebro, a Oberrauner 11 minut później zgarnął brąz. Ich oficjalne czasy to Von Känel: 9 dni, 2 godziny, 7 minut, 30 sekund; Oberrauner: 9 dni, 2 godziny, 18 minut, 25 sekund.


Patrick Von Känel (SUI2), Simon Oberrauner (AUT2) w locie (fot. redbullxalps.com)

Świat obserwował, jak Maxime Pinot (FRA1) również idealnie wylądował na tratwie, zajmując czwarte miejsce: wszyscy trzej osiągnęli cel po 1238 km wyścigu, w odstępie niecałej godziny. Czas Maxime'a to 9 dni, 3 godziny, 1 minuta, 14 sekund.

Benoît Outters (FRA2), który przez cały czas był jednym ze sportowców w czołówce wyścigu, był o 100 km dalej, ale o 16.00 oznaczył TP11 Kronplatz, wystartował w dość wietrznych warunkach i odleciał na północ. wylądował 20 km później. Od tego czasu wędrował.

Zeszłej nocy Benoît Outters (FRA2) w pełni wykorzystał swoją przepustkę nocną i wędrował przez całą noc, zatrzymując się tylko na godzinę odpoczynku. Pokonał na ziemi jakieś 50 km. Nie może się doczekać dzisiejszego dotarcia do Zell am See, chociaż powiedział: „Być może będę musiał popływać!”.

Tobias Grossrubatscher (ITA2) również miał przepustkę nocną, której używał do 1 w nocy, a następnie zatrzymał się, by odpocząć. Rano nie zmieniło to jego ósmej pozycji, ale mając przed sobą 300 km, wędrówka przez całą noc mogła wpłynąć na jego wyniki w nadchodzących dniach.

Wyścig można śledzić na żywo tutaj – Live Tracking.

Poniżej filmowe podsumowanie dziesiątego dnia wyścigu.

Źródło: Red Bull X-Alps
comments powered by Disqus