Red Bull X-Alps 2021 – 9 dzień wyścigu

Lot paralotnią w okolicy Mont Blanc podczas Red Bull X-Alps (fot. redbullxalps.com)

Za uczestnikami Red Bull X-Alps 2021 już osiem dni wyścigu, podczas którego mogli zobaczyć m.in. Mont Blanc (4809m) pod czystym, błękitnym niebem.

Kolejnym punktem zwrotnym dla Chrigela Maurera (SUI1) jest Turnpoint 11, Kronplatz, gdzie Salewa Tophy ma zostać przyznane sportowcowi, który wykazał się dużą sportową postawą podczas wyścigu.

Dziewiątego dnia wyścigu ranek zastał Chrigela Maurera (SUI1) we włoskim regionie Tyrolu niedaleko Bolzano, który wciąż ma 160 km przewagi nad swoimi najbliższymi konkurentami i tylko 160 km przed Zell am See.

Maxime Pinot (FRA1) i Chrigel wykorzystali zeszłej nocy po jednym z dwóch dostępnych przepustek nocnych. Pinot wędrował przez całą noc do 3 nad ranem, a potem zaczął znowu o 5 rano. Jest zrozumiałe, że tego ranka czuje się zmęczony, ale w świetnym humorze. On i Benoît Outters (FRA2) są bardzo blisko siebie w pobliżu Locarno w Szwajcarii, ale rano obrali inną taktykę. Benoît jest doświadczonym biegaczem przełajowym i potrafi bardzo szybko poruszać się po ziemi. Biegnie dnem doliny, podczas gdy Pinot wspina się na szczyt swojego grzbietu, aby spróbować wlecieć do następnej doliny. Będzie musiał jednak poczekać, aż podniosą się niskie chmury, ponieważ jego zwolennik powiedział nam, że wciąż są nisko.

Maurer również miał przepustkę nocną, ale wędrował tylko do 23:00 i został nagrodzony nocnym spotkaniem z wilkiem. Obecnie rano wspinał się na Leiter Alm powyżej Merano, mając nadzieję, że znów będą dobre warunki. Kieruje się na Turnpoint 11, Kronplatz, gdzie będzie musiał wylądować, aby podpisać tablicę.

Kronplatz, siedziba słynnego Muzeum Górskiego Messnera, gościł już wcześniej punkt zwrotny w konkursie. To prawdziwa atrakcja dla turystów i dobre miejsce dla widzów. Cieszy się jednym z najbardziej spektakularnych widoków na Dolomity z jednej strony i główny łańcuch Alp na północy.


Kronplatz (fot. redbullxalps.com)

W sercu każdej przygody jest duch koleżeństwa

Uczynki sportowej rywalizacji zawsze określały Red Bull X-Alps, a te drobne akty zdarzają się nieustannie i niekoniecznie są zauważane. Podczas wczorajszego długiego lotu Maurer wylądował na przełęczy Furka z powodu problemów technicznych ze swoim instrumentem pokładowym. Jego kibic był w tunelu i poza jego zasięgiem, ale kibic Théo de Blic (FRA3) był pod ręką, aby pożyczyć mu jeden, aby mógł wrócić.

„Red Bull X-Alps to znacznie więcej niż tylko wyścig”, mówi założyciel wyścigu Ulrich Grill. „To przede wszystkim przygoda, a sercem każdej przygody jest duch braterstwa między wszystkimi uczestnikami. To nas wyróżnia”.

Aby uhonorować takie akty sportowej rywalizacji, partner wyścigowy Salewa, który zaopatruje sportowców we wszystkie techniczne ubrania, wręczy trofeum sportowcowi, który wykazał się wybitną sportową postawą. Trofeum Salewy zostanie wręczone na Kronplatz.

Wyścig można śledzić na żywo tutaj – Live Tracking.

Poniżej krótka relacja z ósmego dnia wyścigu.

Źródło: Red Bull X-Alps
comments powered by Disqus