Przejdź do treści
Źródło artykułu

Portugalia: zderzenie samolotów podczas pokazów w bazie wojskowej (film)

Członek załogi samolotu szkolnego Jak-52 (znaki rejestracyjne EC-IAS) zginął w niedzielę w katastrofie lotniczej w bazie wojskowej Beja we wschodniej Portugalii. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas pokazów lotniczych Beja Air Show.

Dowództwo sił zbrojnych Portugalii potwierdziło, że drugi z członków załogi samolotu jest ranny. Nie sprecyzowano, jak ciężkim urazom uległ w efekcie wypadku.

Do tragicznego zdarzenia doszło wskutek zderzenia dwóch samolotów Jak-52 podczas wykonywania akrobacji lotniczych w grupie sześciu maszyn. Pilotowi drugiego samolotu udało się bezpiecznie wylądować.

Według lokalnych mediów samoloty, które uległy wypadkowi, wchodzą w skład cywilnej grupy pokazów akrobatycznych o nazwie Patrulha Acrobatica Yakstar.

Krótko po tragicznym zdarzeniu dowództwo portugalskich sił zbrojnych ogłosiło zakończenie imprezy. Wszczęto też śledztwo służące wyjaśnieniu okoliczności katastrofy.

W trwających od soboty pokazach Beja Air Show większość z kilkudziesięciu zaprezentowanych samolotów stanowiły maszyny wojskowe.

Zderzenie samolotów podczas Beja Air Show

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony