Na lotnisku w Lizbonie przejęto milion dawek heroiny ukrytych w jednym bagażu
Milion indywidualnych dawek heroiny zarekwirowali funkcjonariusze portugalskiej policji w porcie lotniczym im. Humberto Delgado w Lizbonie. Narkotyki znaleziono w bagażu jednej z pasażerek.
Jak poinformowała we wtorek policja, 45-letnia kobieta, która przyleciała z jednego z państw azjatyckich, została tymczasowo zatrzymana. W środę powinna usłyszeć zarzuty dotyczące przemytu narkotyków.
Heroina, jak sprecyzowały portugalskie służby policyjne, znajdowała się w bagażu. „Narkotyki zostały niezwykle starannie ukryte” - przekazała policja.
Eksperci z policyjnego laboratorium określili jakość zarekwirowanej heroiny jako „bardzo dobrą.
Większość przejętych w tym roku na lotnisku w Lizbonie narkotyków stanowi kokaina. Największy ładunek próbowali przemycić pod koniec maja podróżujący wspólnie trzej pasażerowie z Ameryki Południowej. W ich bagażach znajdowały się narkotyki wystarczające na 700 tys. indywidualnych dawek.



Komentarze