Przejdź do treści
Źródło artykułu

Złoto indywidualnie i drużynowo dla Polski za akrobacje samolotowe nad Toruniem

W dniach od 3 do 8 czerwca na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbyły się III Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate.

Udział w Mistrzostwach wzięło 22 zawodników z ośmiu krajów (Polska, Łotwa, USA, Rumunia, Szwecja, Czechy, Węgry, Norwegia). Polskę reprezentowało w podniebnych figurach nad Toruniem sześciu pilotów: Mariusz Szarawara, Dariusz Mazur, Maciej Kulaszewski, Patryk Oloś, Wojciech Kotulski, Sebastian Matejek.

Po dwóch pierwszych zadaniach – wiązance Free Known i wiązance Free Unknown – polscy piloci objęli prowadzenie zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

Po trzeciej konkurencji, czyli wiązance Free Unknown, na pierwszym miejscu podium stanął Balázs Kiss (Węgry), który w trzecim zadaniu najlepiej zaprezentował się, wykonując akrobacje samolotem Extra 300. Drugie miejsce tego dnia wywalczył Petre-Florin Glontaru (Rumunia). Trzeci wynik uzyskał Jan Sobotka (Czechy). Pomimo tego, że po tej konkurencji Maciej Kulaszewski nie stanął na podium, to utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Pełne wyniki TUTAJ.

W czwartej konkurencji, rozegranej 7 czerwca, trzeciej wiązance Free Unknown, kolejne srebro i złoto dla Polski. Pierwsze miejsce zajął Maciej Kulaszewski wykonujący akrobacje samolotem GenPro. Drugie miejsce wywalczył, prezentując akrobacje samolotem Extra NG, Wojciech Kotulski. Trzecie miejsce wywalczył Mihai-Valentin Caval, który prezentował swój program lecąc samolotem Extra 330L. Pełne wyniki TUTAJ.

Tym samym po czterech konkurencjach reprezentacja Polski przypieczętowała złoto drużynowe i indywidualne. Maciej Kulaszewski został indywidualnym mistrzem świata w akrobacji samolotowej w klasie intermediate. Na drugim stopniu podium stanął Petre-Florin Glontaru z Rumunii. Trzecie miejsce wywalczył Balázs Kiss (Węgry).

Podium indywidualne III Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate (fot. Paweł Biarda)

Podobnie jak w klasyfikacji indywidualnej na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej stanęli Polacy. Oprócz Macieja Kulaszewskiego do drużynowego zwycięstwa spory wkład wnieśli też Dariusz Mazur i Wojciech Kotulski. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Rumunii, a trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Węgier.

Podium drużynowe III Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate (fot. Paweł Biarda)

Gratulujemy zwycięzcom!

Galeria zdjęć dostępna jest na profilu mistrzostw na Facebooku – LINK.

Wyniki indywidualne:

Wyniki Drużynowe:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony