Przejdź do treści
Autel Evo Max 4T (fot. Dilectro)
Źródło artykułu

Zaproszenie na webinarium "Oprogramowanie do poszukiwań osób zaginionych z drona drugiej generacji"

Bezzałogowe statki powietrzne coraz częściej wykorzystywane są do działań poszukiwawczo-ratowniczych. Co istotne są to jedynie platformy, które wykorzystuje się do pozyskania danych – najczęściej w formie zdjęć.

Fotografie same w sobie nie są produktem finalnym, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał bezzałogowych statków powietrznych np. w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych.

W dzisiejszych czasach bezzałogowy statek powietrzny służy do zbierania danych, które analizowane są przez specjalistyczne programy do analizy zdjęć.

Serdecznie zapraszamy na dedykowane webinarium o oprogramowaniu do poszukiwań osób zaginionych z dronów drugiej generacji. 

W trakcie 60-minutowego wydarzenia:

  • Zaprezentowane zostanie działanie programów Loc8 G2 (analiza zdjęć światła widzialnego) oraz RDT G2 (analiza zdjęć termowizyjnych) rozwijanych przez USR (Unmanned Systems Research)
  • Szczegółowo omówiona będzie przykładowa misja – od przygotowania do lotu, poprzez pozyskanie danych, aż po ich analizę, obróbkę i raport końcowy
  • Wyjaśniona zostanie istota sektorowania w poszukiwaniu i ratownictwie
  • Organizatorzy odpowiedzą na wszystkie pytania w dedykowanej sesji Q&A

W trakcie webinarium organizatorzy bazować będą na dwóch popularnych programach do poszukiwania i ratownictwa.

  • RDT G2 – oprogramowanie do poszukiwania i ratownictwa osób zaginionych z wykorzystaniem zdjęć termowizyjnych pozyskanych z drona
  • Loc8 G2 – oprogramowanie do poszukiwania osób, przedmiotów oraz poszlak z wykorzystaniem zdjęć światłą widzialnego z drona na podstawie analizy kolorów "piksel po pikselu".

Webinarium oparte będzie o wiedzę praktyczną pozyskaną przez zespół Dilectro na przestrzeni ostatnich lat.

Link do rejestracji – kliknij TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony