XXII Memoriał Romana Straburzyńskiego rozegrany

W dniu 18 maja br. na lotnisku w Turbi rozegrane zostały zawody modeli swobodnie latających pn. "XXII Memoriał Romana Straburzyńskiego", które zaliczane były do końcowej klasyfikacji Pucharu Polski.

W tegorocznej edycji wzięło udział 72 zawodników. Wydarzenie to przyciąga co roku miłośników modelarstwa lotniczego z całego kraju. Zawodnicy rywalizują w różnych kategoriach, prezentując swoje umiejętności oraz precyzję w budowie i pilotażu modeli.

Zawody, które mają na celu uczczenie pamięci Romana Straburzyńskiego, są nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również miejscem spotkań pasjonatów tej wyjątkowej dyscypliny.

Wydarzenie, które odbyło się na lotnisku w Turbi, przyciągnęło zawodników z całego kraju, w tym z Mielca, Krosna, Warszawy, Bochni, Suwałk, Gliwic, Chrzanowa, Wałbrzycha, Piły, Poznania, Białegostoku, Łodzi, Konina, Bydgoszczy i Hrubieszowa.

Rozegrano konkurencje w czterech kategoriach: modeli szybowców, modeli z napędem gumowym, modeli z napędem spalinowym oraz modeli z napędem elektrycznym. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie juniorów i seniorów, a w zawodach uczestniczyła ścisła światowa czołówka.

Edward Burek z Mielca z pucharem przechodnim (fot. Piotr Banaczyk)

Najlepszym zawodnikiem wśród seniorów okazał się Edward Burek z Mielca, który zdobył Puchar Przechodni. W kategorii juniorów zwyciężył Tomasz Jeziorny z Aeroklubu Poznańskiego, który również wywalczył Puchar Przechodni.

Tomasz Jeziorny z Aeroklubu Poznańskiego z pucharem przechodnim (fot. Piotr Banaczyk)

Zwycięzcom gratulujemy !

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział. Pogoda dopisała, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie zawodów i osiągnięcie znakomitych wyników. Do zobaczenia w przyszłym roku!