Xeos rozpoczął szkolenie kadry branży lotniczej

Silnik General Electric GE9X (fot. General Electric)

Dobrze wykwalifikowana siła robocza, którą stanowią absolwenci wrocławskich uczelni, przemawia za rozwojem branży lotniczej.

Xeos, spółka joint venture Lufthansa Technik i General Electric, rozpoczął szkolenia pracowników. Obydwie firmy wybrały Środę Śląską na miejsce, gdzie powstanie zakład zajmujący się serwisowaniem i remontowaniem silników lotniczych.

Otwarcie zakładu jest planowane na drugą połowę 2018 roku. I już nie brakuje chętnych do pracy. Na początku zatrudnienie znajdzie tam 200 osób. Docelowo – pół tysiąca. Już teraz działa strona internetowa zakładu xeos.aero.

Co sześć tygodni proces treningu zawodowego będzie rozpoczynała nowa grupa 24 kandydatów, którzy zaczną od nauki angielskiego – od konwersacji poprzez słownictwo techniczne z branży lotniczej. Później czekają ich zajęcia z wiedzy technicznej i na zakończenie – praktyka.

Na szkolenie kadry, w tym inżynierów i specjalistów branży lotniczej Xeos zamierza wydać 15 mln euro. Na lokalizację centrum szkoleniowego wybrano Wrocław.

Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania Politechniki Wrocławskiej, nie ukrywa, że Xeos, będzie dobrym miejscem pracy dla wielu absolwentów tej uczelni.

Cały artykuł można przeczytac na stronie: www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus