Wyjaśnienie Dowództwa Sił Powietrznych
Informujemy że w strukturach stowarzyszenia "Rodzina Wojskowa" nie istnieje Koło Terenowe "Siły Powietrzne".
Stowarzyszenie „Rodzina Wojskowa” jest kobiecą organizacją o rodowodzie sięgającym lat międzywojennych. Instytucja zrzesza panie zawodowo i rodzinnie związane z wojskiem a członkiniami są pracownicy cywilni, żony kadry oraz sympatycy wojska. Podobnie jak siostrzane organizacje w innych krajach Stowarzyszenie podejmuje działania na rzecz integracji całego środowiska wojskowego.
Dzięki statusowi organizacji społecznej, formy działania Stowarzyszenia są różnorodne i dostosowane do oczekiwań lokalnych społeczności. Podstawowym celem działania członkiń jest integracja środowiska wojskowego, współudział w rozwiązywaniu problemów socjalnych oraz praca na rzecz społeczeństwa cywilnego.
Dzięki przychylności dowódców wszystkich szczebli, a także kierowników i pracowników klubów, Stowarzyszenie osiąga wymierne efekty
w działalności społecznej na rzecz rodzin lotniczych.
W Siłach Powietrznych istnieje obecnie 10 kół (posiadających własny zarejestrowany numer), działających przy jednostkach wojskowych; Koło Nr 1 w Poznaniu, Koło Nr 2 w Mirosławcu, Koło Nr 9 we Wrocławiu, Koło Nr 12 w Radomiu, Koło Nr 13 w Powidzu, Koło Nr 14 w Bytomiu, Koło Nr 19 w Łasku ,Koło Nr 22 w Sandomierzu, Koło Nr 25 w Dęblinie oraz Koło Nr 26 w Kutnie.
Stowarzyszenie „Rodzina Wojskowa”, jako cała organizacja daleka jest od polityki, politykowania i ferowania wyroków. W przedmiotowej sprawie stoimy na stanowisku, że od szafowania oskarżeniami należy zająć się rodzinom i pomocą w zabezpieczeniu jej spokojnego bytu. Wydaje mi się,
że swoje intencje udowodniłyśmy choćby po katastrofie samolotu CASA
w 2008 r. Nigdy też nie stosujemy takiej formy powiadamiania kogokolwiek
o tym, z czym się nie zgadzamy lub uważamy inaczej.
Treść i forma przedmiotowego pisma z całą stanowczością nie jest autorstwa kobiet, matek czy żon.
Komentarze