Przejdź do treści
A321-231(WL) Wizz Air w Porcie Lotniczy Lublin (fot. Piotr Belcarz)
Źródło artykułu

Wizz Air zawiesi część lotów ze Świdnika

A także z Krakowa, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Poznania, Olsztyna, Rzeszowa. Jak informuje portal branżowy fly4free.pl, od stycznia węgierski przewoźnik zamrozi łącznie 36 tras z polskich lotnisk. Jako przyczynę podaje sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Na liście połączeń, które czasowo nie będą wykonywane z Polski, znalazły się dwa kierunki z Portu Lotniczego Lublin. Od 9 stycznia do 13 marca zawieszone zostaną loty do Oslo Torp, natomiast od 7 stycznia do 7 marca do Doncaster Sheffield.

Węgierska linia lotnicza planuje też zmniejszenie częstotliwości lotów na wybranych trasach. Oznacza to, że od 7 stycznia do końca marca samoloty Wizz Air będą kursować ze Świdnika do Londynu Luton tylko trzy razy w tygodniu. Zgodnie z aktualnym rozkładem, zmiany nie dotkną rejsów do Eindhoven, które nadal wykonywane będą dwa razy w tygodniu.

Jozef Varadi, szef Wizz Air, w wywiadzie dla magazynu „Re:view” wyjaśnił, że decyzja jest związana ze słabym współczynnikiem szczepień przeciw Covid-19 w Polsce.

To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce. Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent. Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk etc. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też czasowo naszą obecność np. w Rumunii – powiedział Varadi.

Połączenia krajowe oraz międzynarodowe z Portu Lotniczego Lublin oferują jeszcze dwaj przewoźnicy. Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują rejsy do Gdańska i Warszawy, natomiast Ryanair do Dublina. Od przyszłego roku samolotami irlandzkiego przewoźnika polecimy też do Londynu Luton.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony