Wizz Air rozwija się w Krakowie. Szósty samolot i cztery nowe trasy
Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dodanie 6. samolotu do swojej bazy operacyjnej w Kraków Airport. To kolejny krok w umacnianiu obecności przewoźnika i wyraz zaangażowania w rozwój dynamicznego regionu Małopolski. W ramach tego rozwoju, Wizz Air uruchomi cztery nowe bezpośrednie połączenia – do Bilbao (Hiszpania), Werony (Włochy), Wilna (Litwa) oraz Tallina (Estonia).
Nowe trasy Wizz Air połączą Kraków z atrakcyjnymi i zróżnicowanymi kierunkami – od atlantyckiego klimatu Bilbao, przez malowniczą Weronę, aż po bałtyckie stolice: Tallin i Wilno. Bez względu na to, czy pasażerowie planują wypoczynek nad morzem, kulturalny city break, czy chcą odkryć nowe zakątki Europy, oferta Wizz Air zapewnia wygodne i przystępne cenowo możliwości podróży.
Dalsza ekspansja w Krakowie to ważny kamień milowy w długoterminowej strategii rozwoju Wizz Air w Polsce. Dodanie szóstego samolotu oraz ogłoszenie nowych tras, to kolejny krok w umacnianiu obecności przewoźnika w Krakow Airport. Wizz Air jest obecny w Krakowie od maja 2019 roku i aktualnie oferuje 25 bezpośrednich połączeń do 15 krajów. W sezonie letnim 2025 Wizz Air oferuje z Polski blisko 200 tras, umacniając swoją pozycję jako lidera niskokosztowych podróży. Nowe kierunki, takie jak Genua, Sofia, Bergen czy Bazylea, w połączeniu z niemal 7 milionami pasażerów obsłużonych do i z Małopolski, podkreślają rosnące znaczenie Krakowa jako bramy do Europy oraz kluczowego węzła w siatce połączeń Wizz Air w Europie Środkowej.
Nowo zbazowanym samolotem będzie nowoczesny Airbus A321neo – jedna z najbardziej wydajnych i ekologicznych maszyn w lotnictwie komercyjnym. A321neo zużywa o 20% mniej paliwa, emituje o 20% mniej CO₂ i generuje o 50% mniej hałasu w porównaniu do samolotów poprzedniej generacji. Wizz Air dysponuje obecnie jedną z najmłodszych flot na świecie – średni wiek samolotu wynosi zaledwie 4,58 roku, a już dwie trzecie floty stanowią modele A321neo, co potwierdza silne zaangażowanie linii w ograniczanie śladu środowiskowego.
Dalszy rozwój Wizz Air w Krakowie odzwierciedla długofalowe zaangażowanie linii na polskim rynku oraz jej misję zapewniania łatwego dostępu do najbardziej atrakcyjnych kierunków w Europie. Nowe trasy wpisują się także w inicjatywę programu Customer First Compass – trzyletni plan strategiczny, którego celem jest tworzenie jeszcze bardziej dostępnych i dopasowanych do potrzeb pasażerów doświadczeń podróżniczych. Obejmuje on konkurencyjne ceny biletów, większą elastyczność oraz nieustanne podnoszenie jakości obsługi na każdym etapie podróży.
Andras Szabo, dyrektor handlowy Wizz Air na Europę Środkowo-Wschodnią i Bliski Wschód powiedział: „Kraków to jedno z naszych kluczowych lotnisk w Polsce i naturalny kierunek dalszej ekspansji. Dzięki dodaniu szóstego samolotu możemy ogłosić nowe połączenia do Bilbao, Tallina, Wilna i Werony – oferując pasażerom z Małopolski jeszcze więcej możliwości na podróżowania. Cieszymy się, że możemy umacniać naszą obecność w Krakowie i wspierać rozwój regionu, czyniąc podróże lotnicze jeszcze bardziej dostępnymi i przystępnymi cenowo.”
Łukasz Strutyński, prezes lotniska Kraków Airport dodał: „W kategorii lotnisk obsługujących od 10 do 25 milionów pasażerów rocznie, Kraków Airport notuje najszybsze tempo wzrostu w całej Europie. To dla nas ogromny zaszczyt, ale również duże zobowiązanie – by rozwijać infrastrukturę odpowiadającą naszym potrzebom i tworzyć solidne fundamenty pod dalszy rozwój w nadchodzących latach. Niedawno podpisaliśmy umowę na przekształcenie dawnego terminala cargo w terminal pasażerski. To ważny krok, który zapewni nam przestrzeń do dalszego rozwoju i utrzymania obecnego tempa wzrostu. Tym bardziej cieszy nas deklaracja Wizz Air – jednego z naszych trzech przewoźników bazowych – o zwiększeniu swojego zaangażowania w Kraków Airport. Z radością witamy decyzję o dalszej ekspansji linii, która zaoferuje naszym pasażerom nowe ciekawe kierunki oraz wzmocni swoją obecność na już obsługiwanych trasach.”



Komentarze