Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wiceszef MSZ: polskie samoloty nie będą walczyły nad Ukrainą

Nie będziemy udostępniać naszych lotnisk; polskie samoloty nie będą walczyły nad Ukrainą - takie jest stanowisko Rzeczypospolitej Polskiej - mówił w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz. "Nad Ukrainą walczą ukraińskie samoloty" - podkreślił.

Wiceszef MSZ był pytany w Radiu Zet, czy Polska dostarczy myśliwce Ukrainie. Przydacz zaznaczył, że w ramach NATO i UE toczą się cały czas rozmowy, w jaki sposób można jeszcze wesprzeć Ukrainę.

Przydacz przyznał, że jeśli chodzi o przekazywanie konkretnego sprzętu, to w jego przekonaniu, tego typu publiczne dywagacje i dyskusje nie służą sprawie obrony Ukrainy. "Jeśli będzie dochodzić do takich decyzji, to one będą najpierw dyskutowane wewnątrz naszej sojuszniczej grupy natowskiej" - wyjaśnił.

Na uwagę, że stanowisko kancelarii premiera jest w tej sprawie jednoznaczne, iż nie wysyłamy naszych myśliwców, Przydacz podkreślił: "Nie będziemy udostępniać naszych lotnisk i polskie samoloty nie będą walczyły nad Ukrainą - takie jest stanowisko Rzeczypospolitej Polskiej". "Polskie samoloty nie będą walczyły nad Ukrainą, nad Ukrainą walczą ukraińskie samoloty" - zadeklarował Przydacz.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony