Wesprzyj Team Poland One w walce o Puchar Gordona Bennetta

Krzysztof Zapart i Krzysztof Borkowski (POL01) (fot.gordonbennett.aero)

Kochasz loty balonem? Czujesz, że w tym sporcie jest coś magicznego? Pomóż polskiej załodze w walce o najważniejsze balonowe trofeum na świecie. Niech słynny Puchar Gordona Bennetta wróci do Polski.

Walczyliśmy już czterokrotnie. I znów ruszamy po zwycięstwo. Być może na miarę 100-lecia niepodległości. W końcu jedne z zawodów, które miały się odbyć w Polsce, przerwała II wojna światowa – mówią członkowie Team Poland One.

Polska pięciokrotnie zdobyła Puchar Gordona Bennetta. Ostatni raz w 1983 roku. Trzecie z rzędu zwycięstwo w latach 1933, 1934, 1935 sprawiło, że w 1935 roku Polska otrzymała puchar na własność. Losy Polski w tych zawodach są szczególne. Po wojnie zostały wznowione dopiero w 1983 w Paryżu, a zdobywcami pucharu zostali znów Polacy – Stefan Makné i Ireneusz Cieślak.

Czy Krzysztof Zapart i Krzysztof Borkowski, nasza obecna załoga, ma szansę powtórzyć sukcesy rodaków? Tak! – Mamy szanse i jedziemy po to, aby wygrać, aby powalczyć o Puchar Gordona Bennetta dla Polski! – mówią z entuzjazmem.

Aby zwiększyć swoje szanse w odbywającej się już po raz 62. rywalizacji, Polacy potrzebują wsparcia. Po to właśnie jest ta zrzutka.

Na co zbiera polska załoga? Na sprzęt, który umożliwi nim skuteczne rywalizowanie z innymi zespołami, ale także będzie zapewniał im większe bezpieczeństwo, tj.:
– satelitarny system łączności Iridium,
– rezerwową nawigację lotniczą Garmin,
– wspomagający system tlenu OXYGEN,
– uzupełnienie odzieży ochronnej pilotów -50°C,
– kilka ważnych technicznie i cennych drobiazgów.

Ceremonia otwarcia 62. edycji międzynarodowych zawodów balonowych o Puchar Gordona Bennetta już 27 września. Następnego dnia balony wzniosą się w powietrze z terenu kompleksu sportowego Grosse Allmend w Bernie (Szwajcaria).

Do końca zrzutki pozostało już tylko 7 dni. Więcej informacji o tym jak można wesprzeć Team Poland One na stronie www.zrzutka.pl/gb2018

Źródło: zrzutka.pl
comments powered by Disqus