Wesprzyj akcję dot. utwardzenia pasa samolotowego w EPWS

Pas startowy na lotnisku Wrocław-Szymanów (fot. zrzutka.pl)

Aeroklub Wrocławski uruchomił zrzutkę na pas utwardzony/asfaltowy na lotnisku Wrocław-Szymanów (EPWS).

Trawiasta nawierzchnia jest bardziej podatna na warunki atmosferyczne (opad deszczu/śniegu, wpływ temperatury) i wymaga częstych napraw (uszkodzenia po starcie/lądowaniu samolotów, aktywność dzików, kretów). Wymaga też okresowego koszenia/zasiewania trawy, stąd pomysł, by ją utwardzić.

Realizacja projektu wymaga dużych nakładów finansowych, którym Aeroklub jako samodzielna komórka, nie jest w stanie sprostać. Przedstawiona tutaj zbiórka nie jest jedynym planowanym źródłem finansowania. Główną część będą stanowiły środki pozyskane z funduszy UE, Urzędu Marszałkowskiego, Gminy, ale również naszych sponsorów, a także sympatyków aeroklubu, którym nasz los i dalszy ambitny rozwój nie jest obojętny.

Planowana inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lądujących samolotów oraz umożliwi przyjęcie tych większych. Posiadanie pasa utwardzonego/asfaltowego ułatwi wykonywanie większej ilości operacji lotniczych VFR nawet w trudniejszych warunkach pogodowych. Aktualnie wiele z nich nie może się odbyć z uwagi na zalegający śnieg, czy też grząskość murawy, co jest bezpośrednio spowodowane zbyt dużą ilością zalegającej wody. Utwardzona nawierzchnia to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale również podniesienie atrakcyjności samego lądowiska, co może przyciągnąć większe rzesze pilotów.

Dzięki bliskości położenia lotniska nieopodal dynamicznie rozwijającego się Wrocławia, posiadanie pasa utwardzonego/asfaltowego otwiera nowe możliwości dla klienta biznesowego. Nie tylko dla małych samolotów, ale również większych tj. Pilatus. Czasy się zmieniają, rozwija się lotnictwo, które zaczęło być wykorzystywane do celów biznesowych czy przedsiębiorczych.

Jak co roku, spodziewamy się zwiększonego ruchu turystycznego, w tym również zagranicznego. Dzięki planowanej inwestycji Aeroklub Wrocławski stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla każdego odwiedzającego! – mówią przedstawiciele Aeroklubu Wrocławskiego.

Wierzymy, że prowadzone prace koncepcyjne rozwoju EPWS spotkają się z Państwa przychylnością i akceptacją. Jeśli tylko zbierzemy jakąś cząstkę, gwarantujemy, że będzie ona cegiełką na planowaną inwestycję. Zrzutka jest jedną z form dążenia do tego celu, a marzenia dodają nam skrzydeł! Serdecznie zapraszamy! – zachęcają dowsparcia tej inicjatywy.

Akcję dot. utwardzenia pasa samolotowego na lotnisku Wrocław-Szymanów można wesprzeć do 12 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie www.zrzutka.pl


Ze względu na masowo pojawiające się komentarze, które naruszają regulamin forum dlapilota.pl, możliwość komentowania pod powyższym artykułem została wyłączona. Numery IP z których dalej będą się pojawiały podobne wpisy zostaną zablokowane. Redakcja.

Źródło: zrzutka.pl
comments powered by Disqus