Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Pilotów ...i nie tylko

Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Pilotów, Pilotów Instruktorów, Mechaników oraz osób zainteresowanych

W dniach 4-5 lutego w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej odbędzie się „Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Pilotów, Pilotów Instruktorów, Mechaników oraz osób zainteresowanych”.

Kurs przeprowadzi firma Ratownictwo i Edukacja z Krakowa z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym przy współpracy z AZL. Instruktorami będą Ratownicy Medyczni na co dzień pracujący w pogotowiu ratunkowym, oddziałach ratunkowych i Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Kurs potrwa 16 godzin (2 dni) i obejmie swoją tematyką podstawowe zagadnienia pierwszej pomocy w lotnictwie takie jak: resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem AED, zachowanie drożności dróg oddechowych, postępowanie w urazach wielonarządowych w katastrofach lotniczych, postępowanie w oparzeniach, urazach kostno – stawowych a także czynności ratunkowe w najczęstszych nagłych stanach internistycznych (zawał mięśnia sercowego, udar, astma, anafilaksja, epilepsja, cukrzyca).

Szkolenie obejmuje postępowanie ratunkowe u dorosłych jak i podstawy postępowania u dzieci. Kierunkowane jest na sytuacje typowo lotnicze. Kurs organizowany jest z naciskiem na ćwiczenia praktyczne w małych grupach na nowoczesnych manekinach i pozorantach w formie sytuacji pozorowanych.

Koszt szkolenia to 300 PLN. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 stycznia 2012. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z:

Maciejem Billem – AZL
tel. 791 118 765
mail: maciej_bill@azl.pl


Piotrem Kominkiem – Ratownictwo i Edukacja
tel. 509 259 869
mail: piotr@ratownictwoiedukacja.pl
 

Źródło: Aeroklub Ziemi Lubuskiej
comments powered by Disqus