Przejdź do treści
Źródło artykułu

Uczniowie z Tarnowa i Dębicy zwyciężyli w konkursie programowania Lockheed Martin Code Quest

Młodzi programiści z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie i Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w piątej krajowej edycji Code Quest 2023. Jest to coroczny konkurs z obszaru programowania, organizowany przez światowego lidera segmentu nowych technologii, Lockheed Martin, angażujący uczniów szkół z Australii, Singapuru, Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Krajowa rywalizacja, której gospodarzem był PZL Mielec, największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza USA, przyciągnęła blisko 100 zawodników z 12 regionalnych szkół z Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa, Dębicy, Mielca, Kolbuszowej, Rzeszowa i Leżajska. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach – zaawansowanej, w której wystartowało 14 drużyn oraz początkującej, w której zmagało się 18 drużyn.

"Nauka, technologia, inżynieria i matematyka (Science, Technology, Engineering and Mathematics, STEM) są podstawą rozwoju przemysłowego i technologicznego, dlatego angażujemy się w wydarzenia takie jak Code Quest, aby dołożyć swoją cegiełkę do kształcenia kolejnego pokolenia inżynierów i naukowców, którzy zapewnią naszemu narodowi bezpieczeństwo" – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.

Podczas trwających dwie i pół godziny zawodów drużyny rozwiązywały zestawy zadań stworzonych przez programistów z Lockheed Martin, pracując w językach Java, Python, C# oraz C++.

"Bezpośrednio zatrudniamy 1 500 osób i zapewniamy ponad 5 000 miejsc pracy poprzez zaangażowanie krajowych przedsiębiorstw w nasz łańcuch dostaw. Jak większość firm w polskim sektorze lotniczym jesteśmy w ciągłej potrzebie pozyskiwania nowych talentów, które są kluczowe dla dalszego rozwoju sektora przemysłowego w naszym kraju" – dodał Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec.

Lockheed Martin od ponad 20 lat jest zaufanym partnerem dla polskiej obronności, przemysłu i gospodarki. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat zainwestował w Polsce blisko 8 mld zł (1,8 mld USD).

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony