Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Ostrów Glide w Michałkowie

Aeroklub Ostrowski zaprasza pilotów szybowcowych do udziału w 52. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Standard oraz Klub-B, a także w 33. Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych OSTRÓW GLIDE w klasie 18m oraz Klub-A, które odbędą się w dniach 15 – 25.08.2024 r. na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.

Od zawodników startujących w 52. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów wymagane jest:
•  w klasie Standard – 200 godzin nalotu samodzielnego oraz 5000 km, maksymalna liczba zawodników – 40,
•  w klasie Klub-B – 100 godzin nalotu samodzielnego oraz 1500 km, maksymalna liczba zawodników – 40.

Od zawodników startujących w 33. Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych OSTRÓW GLIDE w klasie 18m wymagane jest 200 godzin nalotu samodzielnego oraz 5000 km, maksymalna liczba zawodników – 40.

Od zawodników startujących w 33. OSTRÓW GLIDE Zawodach Kwalifikacyjnych do SMP Klub-A wymagane jest 150 godzin nalotu samodzielnego oraz 3000 km, maksymalna liczba zawodników – 40.

Zawodnik startujący w SMP musi wykazać posiadanie aktualnego treningu szybowcowego:
1. Pilot posiadający łączny nalot na szybowcach mniejszy niż 500 godz. musi wykonać w roku rozgrywania zawodów przed ich rozpoczęciem co najmniej 5 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 10 godzin.
2. Pilot posiadający w poprzednim roku nalot na szybowcach mniejszy niż 25 godz. musi wykonać w roku rozgrywania zawodów przed ich rozpoczęciem co najmniej 3 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 5 godzin.

Zgłoszenia będą się odbywały wyłącznie poprzez stronę internetową ostrowglide.pl w zakładce "Rejestracja". Zapisów należy dokonywać wypełniając formularz zgłoszeniowy do dnia 14.07.2024 r. Jeżeli po tym terminie ciągle dostępne będą wolne miejsca, organizator może przyjąć zgłoszenie zawodnika po indywidualnym rozpatrzeniu sprawy.

Zapraszamy do Michałkowa do udziału w szybowcowej rywalizacji.

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym na stronie https://ostrowglide.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony