Łódź buduje nowy terminal

Port Lotniczy Łódź

Na zewnątrz szkło i aluminium, w środku prawie 25 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni - tak będzie wyglądał nowy terminal pasażerski Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 195 milionów złotych, z czego prawie 117 milionów pochodzi z dofinansowania unijnego.

Prace na budowie realizowane są zgodnie z planem i harmonogramem.. Na placu pracuje około setki robotników, którzy kończą już ostatnie roboty ziemne. - Rozpoczynamy już budowę stropu nad najniższym piętrem. Na przełomie kwietnia i maja pojawią się pierwsze elementy nad ziemią i budowa zacznie być widoczna z zewnątrz – relacjonował Marek Flis, kierownik budowy.

Nowy terminal obsłuży do 3 milionów pasażerów rocznie, a jednorazowo będzie można w nim odprawić pasażerów z czterech do sześciu samolotów typu Boeing 737.

26 lutego 2010 roku Zarząd Województwa Łódzkiego podpisał umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą „Rozbudowa Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta”. Projekt ten znajduje się w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 (Oś Priorytetowa i Infrastruktura Transportowa – Działanie I.3 Porty lotnicze). Jego całkowita wartość wynosi 195 612 217,27 mln zł. Całkowita wartość dofinansowania – 116 959 970,00 zł, z tego 99 413 424,50 zł pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: Port Lotniczy Łódź
comments powered by Disqus