Srebrny medal na IWIS 2020 dla naukowców i studentów z Bydgoszczy

Dron

Od kilku lat na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy działa Koło Naukowe SONDA UTP, którego głównym obszarem działania są technologie bezzałogowe. Pasja ta umocniła się w dobie pandemii koronawirusa pokazując jak ważną rolę odgrywają drony w naszym społeczeństwie.

Przypomnijmy, że 1 lipca br. zespół Koła Naukowego Sonda – dr inż. Damian Ledziński, mgr inż. Sandra Śmigiel, mgr inż. Gracjan Kątek, mgr inż. Karol Hartwig, mgr inż. Krzysztof Pałczyński,  inż. Marta Gackowska, inż. Marcin Erwiński, inż. Kacper Bukowski – jako pierwszy w Polsce dokonał zdalnego lotu dronem online z niewyobrażalnej, jak do tej pory, odległości 333 km.

Naukowcy i studenci z Koła Naukowego SONDA UTP odnieśli kolejny sukces podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS2020, która w formie zdalnej odbyła się 19-21 października 2020 roku.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku na wystawie goszczą wynalazcy z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu czy oczywiście z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

Zaprezentowany na IWIS 2020 przez bydgoskich naukowców i studentów wynalazek "System komunikacji rojów dronów mający na celu unikanie kolizji" zdobył srebrny medal

Autorami projektu są dr inż. Damian Ledziński, mgr inż. Sandra Śmigiel, dr hab. inż. Piotr Cofta, prof. uczelni, inż. Marta Gackowska, inż. Natalia Jerks.

Udział w wydarzaniu był częścią nagrody, jaką twórcy uzyskali w konkursie Student Wynalazca.

Źródło: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
comments powered by Disqus