Rekordowy ruch na rzeszowskim lotnisku

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Rok 2010 będzie kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju rzeszowskiego portu lotniczego.

Ponad 383 tysiące pasażerów zostało odprawionych w ubiegłym roku w Porcie Lotniczym "Rzeszów-Jasionka". Jest to najwyższy wynik w 60-letniej historii rzeszowskiego lotniska.

Ubiegły rok był rzeczywiście wyjątkowo korzystny dla lotniska w Jasionce. W porównaniu do roku 2008 ruch pasażerski wzrósł o około 60 tys. osób, czyli o prawie 18,5 proc. Ten wynik stawia Jasionkę na pierwszym miejscu w śród 10 polskich lotnisk międzynarodowych. - To dopiero początek dynamicznego rozwoju - zapowiadają władze Portu.

Większość z lotnisk, w kryzysowym 2009 roku zanotowała straty. W Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu liczba pasażerów spadła aż o kilkanaście procent. Niewielki (około 4-procentowy) wzrost zanotowało jeszcze lotnisko w Bydgoszczy. We wszystkich innych portach liczba odprawionych pasażerów zmalała.

Ubiegłoroczne 383 tysiące odprawionych pasażerów stawia Jasionkę na 7. miejscu wśród krajowych lotnisk, przed Łodzią, Bydgoszczą i Szczecinem.

Odprawiono nie tylko rekordową liczbę pasażerów. W 2009 regularne rejsy z Jasionki rozpoczęła niemiecka Lufthansa, a irlandzki Ryanair uruchomił połączenia z East Midlands i z Liverpool. W bieżącym roku Lufthansa zwiększy liczbę lotów do Frankfurtu z 5 do 7 tygodniowo. Również Ryanair uruchomi kolejne połączenie.

Całość artykułu na stronie Super Nowości.

Źródło: Super Nowości
comments powered by Disqus