Radom: Koniec rozbiórki terminala. Niebawem przetarg na nowy

Port Lotniczy Radom w czasie rozbiórki (fot. Facebook / za rynek-lotniczy.pl)

Z dość mocnym poślizgiem zakończyła się rozbiórka starego terminala na lotnisku w Sadkowie. Jak zapewnia nas rzecznik inwestora, nie ma to żadnego wpływu na harmonogram prac mających doprowadzić do rozbudowy lotniska, by te w przyszłym roku zaczęło obsługiwać pasażerów. Na początku października spodziewane jest również ogłoszenie przetargu na budowę nowego terminala.

Jeszcze w styczniu ówczesny wicemarszałek senatu Adam Bielan, obecnie europoseł wybrany z okręgu mazowieckiego, zapowiadał, że rozbiórka zbędnych elementów infrastruktury starego lotniska zakończy się na przełomie marca i kwietnia. Udało się to w połowie września. Piotr Rudzki rzecznik Przedsiębiorstwa „Państwowe Porty Lotnicze” zapewnił nas, że późniejsze od planowanego zakończenie rozbiórki nie przeszkodzi w pracach, które pozwolą za rok otworzyć lotnisko z przepustowością na poziomie 3 mln pasażerów rocznie. 

Ewentualne opóźnienie oddania lotniska paradoksalnie może mu wyjść na dobre. Opóźniona jest modernizacja linii kolejowej nr 8 prowadzącej z Warszawy do Radomia. Obecnie, jak podaje portal Rynek Kolejowy, realna data zakończenie prac spodziewana jest na przełomie 2021/2022 roku, ale jak to na kolei bywa, „opóźnienie może ulec zmianie”. Istotne jest również, że kolej nie będzie prowadzić bezpośrednio do lotniska.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus