Przejdź do treści
Przedstawiciele Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów (fot. archiwum KN EUROAVIA Rzeszów)
Źródło artykułu

Przygotowania EUROAVII Rzeszów do Air Cargo Challenge 2024

Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów zrzeszające pasjonatów lotnictwa z Politechniki Rzeszowskiej intensyfikuje działania w związku z udziałem w prestiżowych zawodach Air Cargo Challenge 2024. Jak dotąd wszystkie prace wykonano zgodnie z założonym harmonogramem. Największym wyzwaniem było przeprowadzenie oblotu prototypu.

Według zespołu modelarzy pracujących nad projektem prototyp przerósł oczekiwania w zakresie osiągów i stateczności. W realizacji obecnej konstrukcji pomogły badania przeprowadzone na Politechnice Lubelskiej. Po zakończeniu pomyślnych prób w locie członkowie koła skupiają swoje wysiłki na kolejnym ważnym etapie – frezowaniu form. Ten proces jest kluczowy dla precyzyjnego wykonania struktur nośnych. Wraz z postępem prac nad formami członkowie Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów przekonują się, że ich wysiłki zaczynają przynosić oczekiwane rezultaty.

Air Cargo Challenge 2024

Zawody Air Cargo Challenge w bieżącym roku organizowane są przez zwycięzcę poprzednich zawodów, czyli zespół ADDI z Akwizgranu. Studenci podczas konkursu będą prezentować swoje umiejętności w projektowaniu i budowie samolotów udźwigowych. Celem wydarzenia jest rozwijanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie inżynierii lotniczej, a także umożliwienie studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w dziedzinie lotnictwa.

Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów, zdając sobie sprawę z wymagań konkurencji, skupia się nie tylko na technicznym dopracowaniu projektu, lecz także na doskonaleniu umiejętności pilotażowych. Zespół wierzy, że ich zaangażowanie w te wartości przyczyni się do sukcesu w zawodach, jak również do budowy pozytywnego wizerunku naszej uczelni. W trakcie trwających przygotowań studenci nie tylko zdobywają cenne doświadczenie, ale także wzajemnie się inspirują, kształtując przyszłość lotnictwa i inżynierii.

Realizacja prac nad projektem nie byłaby możliwa bez wsparcia miasta Rzeszów – Stolica Innowacji.

Warto przypomnieć, że studenci EUROAVII w ubiegłym roku przez trzy dni rywalizowali z 74 zespołami z całego świata w zawodach SAE Aero Design, które odbywały się w Fort Worth, Dallas, w Teksasie. W tych największych zawodach konstruktorskich na świecie nasi studenci ze swoim projektem bezzałogowego samolotu udźwigowego zdobyli znakomite 3. miejsce w kategorii Mission Performance klasy Micro oraz 4. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Micro.

Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów działa przy Katedrze Awioniki i Sterowania na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa na Politechnice Rzeszowskiej od blisko 20 lat.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony