PL Gdańsk: sezon zimowy zakończony wzrostem

Port Lotniczy Gdańsk

W dniu 27 marca 2011 roku w Porcie Lotniczym Gdańsk wprowadzono nowy letni rozkład lotów. Wraz z nowym rozkładem w Gdańsku pojawiają się kolejne połączenia. Kończący się w ostatni weekend marca sezon zimowy z pewnością możemy zaliczyć do udanych! Według wstępnych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w samym miesiącu marcu 2011 roku 167 tys. pasażerów, czyli o 1% więcej niż w marcu 2010 roku. W I kwartale bieżącego roku w Gdańsku obsłużono łącznie około 459,3 tys. pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 2% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Tak jak przywidywaliśmy po słabszym miesiącu lutym, zaczynamy obserwować w Gdańsku „wiosenne” ożywienie. Oficjalnie zainaugurowany pierwszym lotem z Helsinek sezon letni przynosi ze sobą kolejne, nowe bezpośrednie połączenia. Jedna z najbardziej rozbudowanych w Polsce siatek połączeń z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia dynamiki wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów” - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Jeszcze w okresie zimowym wśród nowych połączeń dostępnych z Gdańska pojawiła się trasa do Hamburga, z dalszym dogodnym połączeniem do Rotterdamu, obsługiwana przez linię lotniczą Jet Air.

Wśród nowych połączeń, jakie weszły do letniej siatki regularnych połączeń z Gdańska zalazły się:

  • Helsinki: Finnair wraz z Finncomm,
  • Stavanger, Goteborg, Arhus, Tampere: Wizz Air,
  • Ryga: Air Baltic (inauguracyjny lot 18 kwietnia 2011 roku).

Ponadto w letnim rozkładzie powracają sezonowe połączenia do Barcelony (Wizz Air) oraz Alicante (Ryanair). Także od początku rozkładu letniego wzrasta częstotliwość lotów do Monachium (Lufthansa) z 2 do 3 dziennie.
 

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus