Przejdź do treści
Michał Rumiński i Piotr Lewandowski z Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu (fot. M.Kuras)

Piloci z dwóch aeroklubów docenieni za osiągnięcia sportowe

392 kujawsko-pomorskich sportowców, ich trenerów i działaczy sportowych zostało docenionych przez zarząd województwa za sukcesy sportowe odniesione w 2021 roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu z udziałem gospodarza województwa Piotra Całbeckiego, członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej oraz przewodniczącego sejmikowej komisji Sportu i Turystyki Jacka Gajewskiego.

Wśród nagrodzonych przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego są piloci z Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu: Michał Rumiński i Piotr Lewandowski. Rreprezentanci kadry narodowej zostali docenieni za osiągnięcia w akrobacji szybowcowej.

Piotr Lewandowski podczas 23. Mistrzostw Świata FAI w akrobacji szybowcowej, które zostały rozegrane w dniach od 28 lipca do 7 sierpnia 2021 r. na lotnisku w Lesznie w klasie Unlimited Polacy wywalczył drużynowe złoto (wspólnie z Janem Makulą i Stanisławem Makulą). Podczas tych zawodów Piotr Lewandowski wywalczył również brąz w konkurencji free known. 

Doceniony został również Łukasz Grabowski, pilot z Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego. Tylko w ubiegłym roku wywalczył srebro podczas 36. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Montluçon we Francji, które rozgrywane były w dniach od 8 do 20 sierpnia 2021 r.

Te nagrody to wyraz uznania dla naszych zawodników, którzy odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. Możemy być dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych zawodnikó Gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów w reprezentowaniu kraju i województwa – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Szczególne wyrazy uznania kierowane podczas uroczystości rozdania nagród były do tych sportowców i klubów, którzy w obliczu kryzysu spowodowanego wojną na Ukrainie wyciągnęli pomocną dłoń w stronę potrzebujących i organizowali bezinteresowną pomoc.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 275 medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nagrody przyznano także 92 trenerom oraz 25 osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony