Przejdź do treści
PZL Mielec
Źródło artykułu

Piknik lotniczy w Mielcu

Antki, Bryzy, Iskry, Biesy – to samoloty z Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Można je było oglądać podczas powietrznych akrobacji rodzinnego pikniku lotniczego.

Wszystko z okazji jubileuszu, bowiem PZL świętuje swoje 70-lecie. W siedemdziesięcioletniej historii powstało tam ponad 16 tysięcy samolotów. Od dwóch lat zakłady są częścią amerykańskiego koncernu United Technology Corporation. Obecnie specjalizują się w produkcji kabin do śmigłowców Black Hawk, cywilnych samolotów Dromader i Skytruck oraz maszyn Bryza na potrzeby wojska.
W 2010 r. w Mielcu ruszy produkcja całych helikopterów Black Hawk.

O firmie PZL Mielec

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. to największe zakłady lotnicze w Polsce. Firma z ponad 65-letnią tradycją lotniczą w regionie południowo-wschodniej Polski jest wytwórcą popularnych na całym świecie samolotów rolniczych, lokalnego transportu pasażerskiego i cargo, do zadań specjalnych oraz do szkolenia pilotów. Wszyscy znają takie samoloty jak Dromader czy Skytruck....

Kierując się zasadami wolnego rynku i działając w oparciu o polski kodeks handlowy PZL Mielec prowadzi działalność produkcyjno-handlową w zakresie wyrobów lotniczych własnej konstrukcji, jak również współpracuje z potentatami w branży lotniczej takimi jak: Spirit Aerosystem, Pratt & Whitney, SAAB Aerostructures.

Aktualnie Firma zatrudnia ok. 1600 osób, w tym kadrę inżynieryjno-techniczną oraz produkcyjną o najwyższych kwalifikacjach zawodowych i posiada odpowiednie zdolności techniczne, organizacyjne i produkcyjne do budowy samolotów oraz prowadzenia lotniczych programów rozwojowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony