Odlotowy Piknik Lotniczy w Świebodzicach

Odlotowy Piknik Lotniczy w Świebodzicach (fot. Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach)

Miasto Świebodzice wraz z Towarzystwem Lotniczym zapraszam wszystkich fanów lotnictwa na Odlotowy Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2019 r. Impreza odbywa się na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach (droga na Olszany).

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Głowa do góry". Wszyscy chętni mogą w niej uczestniczyć w godz. 10:00 – 20:00. Wstęp wolny.

Na wszystkich przybywających na Gminne Lotnisko w Świebodzicach czeka moc atrakcji, a wśród nich m.in.: przylot i ekspozycja śmigłowców Mi-8/Mi-17, konkurs skoków spadochronowych, wystawy wojskowego sprzętu radiolokacyjnego i pojazdów wojskowych, wystawa foteli katapultowych, a także część bufetowa i strefa zabaw dla najmłodszych. 

Kolejnym bohaterem Pikniku Lotniczego jest jeden z najpopularniejszych lekkich śmigłowców na świecie – Robinson R22. Śmigłowiec ten od razu po wypuszczeniu na rynek w 1979 zyskał uznanie wśród pilotów prywatnych jak i centrów szkolenia lotniczego. Zawdzięcza to przede wszystkim swojej wysokiej niezawodności i łatwej obsłudze. Jego zaistnienie w świecie śmigłowców wyznaczyło pewien nowy standard. Na Pikniku Lotniczym za sterami R22 zasiądzie pilot Tomasz Sławik, syn śp. Janusza Sławika – wybitnego pilota policyjnego, którego rewelacyjny pokaz na śmigłowcu Mi-2 fani lotnictwa mogli podziwiać dwa lata temu na lotnisku w Świebodzicach.

W niedzielnym bloku lotniczym znalazły się tez mn.in.: dwuchol szyboiwców samolotem PZL-104 Wilga, akrobacja na szybowcu Puchacz, prezentacja samolotu Viper SD4, prezentacja balonu typu Kubiček BB22 SPBVL oraz innych statków powietrznych różnych kategorii.

W tym roku impreza została wzbogacona o część kulturalną w postaci koncertu utalentowanego Przemysława Majewskiego (sobota, godz. 17:00). Łączy on z powodzeniem szlagiery okresu międzywojennego z nowoczesnym brzmieniem. W sobotę zapraszamy również na wystawę pojazdów zabytkowych z lat 60, 70 i 80. Dodatkowo podczas imprezy przeprowadzane będą liczne konkursy z nagrodami.

Nie trzeba również martwić się o transport. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dotyczącym Pikniku Lotniczego i z uwagi na małą pojemność lotniskowego parkingu, organizatorzy proszą, aby w miarę możliwości, pozostawić swoje samochody w Świebodzicach i skorzystać z bezpłatnego autobusu, który dowiezie uczestników prawie pod pas startowy. Poniżej Rozkład jazdy autobusu:

Godziny jazdy są w miarę możliwości dopasowane do przesiadek pasażerów linii nr 1 i 2 na przystanku "Osiedle Piastowskie I – ul. Mieszka I". Start z Wodnego Centrum Rekreacji został wybrany, aby można było skorzystać z dużego parkingu i dojechać na piknik pozostawiając swój samochód.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i głowa do góry.

Więcej informacji na stronie www.swiebodzice.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: swiebodzice.pl
comments powered by Disqus