Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowe logo PZL Mielec

Polskie Zakłady Lotnicze od 15 czerwca wprowadziły nowe, odświeżone logo firmowe. Znak zastąpi dotychczasowy, który funkcjonował z drobnymi modyfikacjami od 2004 roku.

Nowe logo PZL Mielec będą stanowiły zbudowane nowoczesną czcionką napisy „PZL Mielec” i „A Lockheed Martin Company” zamknięte charakterystycznym „łukiem”, znanym z dotychczas używanego logo.

"Zależało nam, aby nowe logo podkreślało naszą historię i 85-letnie lotnicze tradycje, dlatego na końcu znaku został umieszczony "łuk" z dotychczasowego logotypu. Ponadto nowy znak nawiązuje stylem i kolorystyką do logo Lockheed Martin, co podkreśla przynależność Polskich Zakładów Lotniczych do korporacji" – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

Wprowadzenie nowego logo zbiegło się w czasie z uruchomieniem zmodernizowanej  strony internetowej PZL Mielec. Odświeżona witryna, zbudowana w oparciu o aktualne trendy, przyjazna dla odwiedzających, to także krok w stronę prezentacji nowoczesnej i zaawansowanej firmy wysokich technologii. Praca nad tymi dwoma elementami pozwoliła na stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej, która lepiej oddaje zaawansowanie, ale i doświadczenie firmy.


Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o. (PZL Mielec) należące do koncernu Lockheed Martin, to jeden z największych w Polsce producentów statków powietrznych, a także największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza granicami Stanów Zjednoczonych. Od ponad 85 lat mieleckie zakłady projektują, produkują oraz serwisują samoloty i śmigłowce na całym świecie. Flagowe produkty PZL Mielec to wielozadaniowy helikopter S-70 Black Hawk oraz samolot M28 w wersji cywilnej i militarnej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony