Lotnicy zagrali z WOŚP

WOŚP: Lotnicy zagrali z Orkiestrą

21 finał akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W niedzielę żołnierze Sił Powietrznych kwestowali w Warszawie, Dęblinie, Lidzbarku, Zamościu,  Przemyślu, Białej Podlaskiej, Sandomierzu, Szczytnie, Wysokiem Mazowieckiem, Malborku, Kwidzyniu, Braniewie, Wrocławiu, Chojnicach.

Współorganizowali miejskie sztaby WOŚP w Dęblinie, Radomiu, Grójcu, Lidzbarku Warmińskim, Zamościu, Białej Podlaskiej, Przemyślu. W kilku garnizonach wystawili stoiska promocyjne Sił Powietrznych. Nasi muzycy z Orkiestry Wojskowej SP w Koszalinie zagrali na koncercie w swoim mieście.  Występy artystów odbyły się też w klubach naszych jednostek w Dęblinie i Radomiu. Ekipa Dowództwa Sił Powietrznych, 1 Bazy Lotnictwa Transportowego oraz Centrum Operacji Powietrznych odwiedziła studio WOŚP podczas telewizyjnego finału w TVP2.


W kilkudziesięciu lokalnych i centralnych aukcjach na rzecz WOŚP zaoferowaliśmy zainteresowanym między innymi loty pasażerskie śmigłowcami SW-4, W-3 i Mi-8, samolotem C-295, skoki spadochronowe z naszymi skoczkami z pokładu C-295, atrakcyjne wizyty w bazach lotniczych w których stacjonują samoloty F-16, MiG-29, Su-22 oraz C-130, wizytę w Świdwinie i sesję fotograficzną ze śmigłowcem 1 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, odwiedziny Centralnego Poligonu SP podczas wrześniowych ćwiczeń „Orzeł-13”. Dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski przekazał na aukcje centralne, prowadzone w serwisie Allegro, medal pamiątkowy (coin), obraz (ramkę) a także dwa podwójne zaproszenia do sektora VIP podczas jednego z dni sierpniowych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW – 2013. Wylicytowane gadżety lotnicze wkrótce trafią do  zwycięzców. Skontaktujemy się też ze zwycięzcami aukcji dotyczących wizyt w jednostkach i lotów na pokładzie naszych śmigłowców lub samolotów, by ustalić z nimi terminy realizacji ich wygranych.  Zebrane do puszek i na aukcjach pieniądze zasilą konto WOŚP i sfinansują zakupy sprzętu do opieki medycznej nad dziećmi oraz seniorami.  „Sie ma” – zagramy z orkiestrą Jurka Owsiaka znów za rok!

Ppłk Artur Goławski
zdjęcia: starszy szeregowy Mariusz Dejneka (31 batalion radiotechniczny, Wrocław)

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus