Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dominikana: w katastrofie samolotu pasażerskiego zginęło 9 osób

W dniu 15 grudnia br., w katastrofie samolotu pasażerskiego Gulfstream G-IVSP na Dominikanie, zginęło dziewięć osób, gdy samolot rozbił się podczas próby awaryjnego lądowania na międzynarodowym lotnisku Santo Domingo. Przyczyny wypadku nie są znane.

Wiadomo tylko, że pilot podjął próbę powrotu na lotnisko na Dominikanie kilkanaście minut po starcie samolotu, który miał lecieć do Miami. Wcześniej zgłosił awarię maszyny. Na pokładzie znajdowało się dwóch członków załogi i siedmiu pasażerów.

Gulfstream G-IVSP (nr rejestracji HI1050) należał do Helidosa Aviation Group. Prywatny lot wystartował z lotniska La Isabela w Santo Domingo o godzinie 17:09 czasu lokalnego i miał za cel Orlando na Florydzie.

Samolot rozbił się 16 minut później podczas próby awaryjnego lądowania w Las Americas, w pobliżu południowego krańca pasa startowego, ale poza granicami lotniska, według informacji operatora terminalu lotniczego Aerodom.


Gulfstream G-IVSP (nr rejestracji HI1050), który rozbił się na Dominikanie
(fot. The Latin American Aviation Historical Society/Twitter)

Wśród zmarłych jest portorykański producent reggaeton José Ángel Hernández, znany jako „Flow La Movie”, który podróżował ze swoją partnerką Debbie Jiménez i czterema innymi krewnymi, w tym dwójką dzieci, według danych z manifestu lotu, do którego miał dostęp Efe.

Oprócz Hernándeza i Jiméneza pozostali zmarli pasażerowie to Keilyan Hernández Peña, Jeyden Hernández, Yeilianys Jeishlimar Meléndez Jiménez i Jesiel Yabdiel Silva.

Pozostała trójka zmarłych to dwaj piloci, Luis Alberto Eljuri i Víctor Emilio Herrera, jeden z narodowości dominikańskiej, drugi wenezuelski, oraz dominikańska stewardessa o imieniu Verónica Estrella.

Po wypadku lotnisko Las Americas w Santo Domingo wstrzymało działalność na nieco ponad dwie godziny, zmuszając do odwołania lotu, przekierowując dziewięć lotów pasażerskich i jeden lot cargo oraz opóźniając start kolejnych dziewięciu lotów.

Dominikańska komisja wypadków lotniczych prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony