Przejdź do treści
Oślepianie laserem pilota statku powietrznego
Źródło artykułu

Laserem oślepił załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja szuka sprawcy

Jak poinformował portal GS24.pl, nieodpowiedzialna postawa jednego z mieszkańców Nowogardu mogła doprowadzić do tragedii. Nieznany sprawca w poniedziałek (13 lutego) oślepił laserem załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawą zajmuje się policja.

Ratownicy zostali wezwani do mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Helikopter wylądował w rejonie ulicy Kowalskiej w Nowogardzie.

Wezwanie wpłynęło po godzinie 16 do 65-letniego mężczyzny – mówi Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Naziemny zespół ratownictwa medycznego reanimował pacjenta i po przywróceniu akcji serca przekazał go zespołowi LPR, w celu szybkiego przetransportowania mężczyzny do szpitala – relacjonuje.

Podczas startu helikoptera doszło jednak do niebezpiecznego incydentu. Z jednego z okolicznych bloków, ktoś skierował wiązkę lasera bezpośrednio w kokpit załogi i oślepił pilota, który zdołał jednak bezpiecznie wystartować. Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło na komisariat policji w Nowogardzie – potwierdza Natalia Gogosza z KPP w Goleniowie, ale nie udziela bardziej szczegółowych informacji ze względu na prowadzone czynności.

Cały artykuł czytaj na stronie www.gs24.pl


Przypominamy, że za oślepienie załogi i sprowadzenie zagrożenia w ruchu powietrznym grozi grzywna i kara więzienia od roku do 10 lat, a w szczególnych przypadkach - nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dla przypomnienia ponownie udostępniamy film z kampanii informacyjnej o laserach Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Może dzięki temu uda się kogoś uświadomić lub odwlec od zamiaru czynienia krzywdy i narażania życia niewinnych ludzi. W tym konkretnym przypadku ludzi niosących pomoc innym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony