Przejdź do treści
Źródło artykułu

Przypominamy o doskonałej aktualizacji danych aeronautycznych, między innymi do aplikacji SkyDemon

Drzewiecki Design, publikuje aktualizację do SkyDemona, zawierającą informację o lotniskach, lądowiskach, helipadach i DOL-ach wraz praktycznymi, dodatkowymi informacjami. Źródłem danych są opracowania własne autora, dane z portali lotniska.dlapilota.pl, lotnik.org oraz naszetrawniki.pl, społecznie aktualizowane dane oraz informacje bezpośrednio przekazywane przez właścicieli i zarządzających lądowiskami.

Aktualizacja jest niezależna od cyklicznych, zgodnych z AIRAC-iem aktualizacji oferowanych przez SkyDemona. Oznacza, to, że dane od Drzewiecki Design, można wgrać w dowolnym momencie i w dowolnym momencie je usunąć.

Baza jest regularnie (co miesiąc) aktualizowana od ponad dwóch lat i zawiera m.in. ponad 140 lotnisk i 300 heliportów, których w podstawowym Skydemonie nie ma.

Jak i poprzednio, dla Garmina i Dynona baza dodatkowo zawiera  DOLe, niestandardowe kręgi/trasy, przeszkody i linie energetyczne, strefy no-noise dla miast w pobliżu lądowisk wg ich instrukcji, obszary administracyjne miast.

Autor działa również aktywnie z administracją SkyDemona oraz EasyVFR, aby dane w ich podstawowych bazach również były aktualne (np. usunięte nieistniejące lądowiska, zaktualizowane layouty itp). Każdy dodatkowy wkład społeczności jest mile widziany.  

LInk do pobrania danych: https://www.drzewiecki-design.net/aviation_PL_data.html 

W tym miejscu, w imieniu autora i swoim, prosimy przesyłanie aktualizacji do autora narzędzia poprzez link: 
https://www.drzewiecki-design.net/d_skydemon_airports.html

i do portalu dlapilota.pl na adres: lotniska@dlapilota.pl  

Wszystkie zgłoszenia uzupełnią obie bazy danych z pożytkiem dla całego środowiska lotniczego!


Czytaj również:
Dodatkowa praktyczna aktualizacja SkyDemona oraz prośba do właścicieli lądowisk i pilotów

Aktualizacja: 17.03.2024. Instrukcja ładowania danych opracowana przez autora

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony