Przejdź do treści
Łukasz Czepiela (fot. Naim Chidiac, redbull.com)
Źródło artykułu

Jak lepiej ogarniać? – oto patenty jednego z najlepszych pilotów

Problemy z koncentracją, rozpraszaczami albo tyle na głowie, że ciężko zapamiętać coś ważnego? Krystian Walczak - redaktor Redbull.com zapytał, jak sobie z tym radzi Łukasz Czepiela.

Łukasz Czepiela jest pilotem wyścigowym, akrobacyjnym i liniowym. Nie może sobie pozwolić na to, żeby zapomnieć o czymś ważnym, no i musi być mistrzem koncentracji.

W sporcie, gdzie liczą się tysięczne części sekundy, jego umysł musi natychmiastowo odpowiadać reakcją na każdy bodziec. Za to w pracy, gdzie bezpieczeństwo pasażerów jest priorytetem, a procedury i formalności bywają skomplikowane nie ma miejsca na znużenie, czy jakąkolwiek niedyspozycję.

Lotnictwo wiążę się z dużą ilością formalności. Trzeba postępować według ściśle określonych procedur, checklist i wypełniać dużo dokumentów.

Pamięć jest potrzebna każdemu pilotowi, ponieważ praktycznie cały czas się uczy – czy to robiąc nowe uprawnienia, czy szkoląc się na nowy typ samolotu. Ale również w trakcie każdego lotu może się zdarzyć, że trzeba zapamiętać znaki wywoławcze innej maszyny, albo nową częstotliwość do wpisania do swojego radia.

Krystian Walczak zapytał go więc, jak sobie z tym wszystkim radzi Łukasz Czepiela, jakie ma patenty i jak trenuje?

Cały artykuł czytaj na stronie redbull.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony