Przejdź do treści
International Drone Event – Świat Pomiarów (fot. targikielce.pl)
Źródło artykułu

International Drone Event – Świat Pomiarów

W okresie ostatnich lat odnotowano znaczący wzrost wykorzystania innowacyjnych technologii i rozwiązań. Coraz chętniej zaczęto również wykorzystywać możliwości Bezzałogowych Statków Powietrznych. Obecnie, zastosowanie dronów można znaleźć m.in. w branży budowlanej, transportowej, kosmicznej, rozrywkowej, reklamowej i turystycznej. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii, drony w niedalekiej przyszłości mogą znaleźć zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia.

Stale rosnące zainteresowania dronami skłoniło organizatorów do stworzenia wydarzenia pn. IDE – Świat Pomiarów, które odbędzie już od 1 do 2 czerwca 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Celem International Drone Event IDE – Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.

Formuła wydarzenia International Drone Event – Świat Pomiarów, które odbędzie się w Centrum Kongresowym Targów Kielce, ukierunkowana jest na wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych w nowoczesnych technologiach pomiarowych dla geodezji, budownictwa czy branż inżynieryjnych. Drony znajdują zastosowanie również w specjalistycznych instytucjach i jednostkach naukowych w zakresie wykonywania precyzyjnych pomiarów. W ramach wydarzenia dronowego, Targi Kielce podjęły współpracę z instytucją metrologiczną – Głównym Urzędem Miar. International Drone Event uzyskało Patronat Honorowy Prezesa GUM, prof. dr hab. Jacka Semaniaka.

Oprócz wsparcia specjalistycznych instytucji, na merytoryczną wartość International Drone Event wpłynie również udział ekspertów z branży i praktyków posiadających rozległą wiedzę na temat m.in. wszechstronnego zastosowania dronów oraz najnowszych sposobów pomiarów z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Spotkanie stanowi odpowiedź na potrzeby całego sektora dronowego. Zakres branżowy wydarzenia jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. Bezzałogowe Systemy Lotnicze, podzespoły i akcesoria dla BSP, najnowsze oprogramowania i aplikacje, a także sensory pomiarowe oraz kamery.

Tegoroczne spotkanie dronowe w Targach Kielce zostało podzielone na strefę merytoryczną - panelową oraz wystawową - pokazową. W pierwszej z nich wezmą udział eksperci z branży, którzy swoje wystąpienia poświęcą różnorodnym zagadnieniom dotyczącym Bezzałogowych Statków Powietrznych: możliwościom wszechstronnego zastosowania dronów oraz najnowszym sposobom pomiarów z ich wykorzystaniem. W strefie pokazowej pojawią się giganci w branży, którzy zaprezentują najnowsze technologie i techniczne właściwości dronów, ale również przedstawią działanie dronów na żywo.

IDE – Świat Pomiarów to także doskonała okazja do poznania najnowszych rozwiązań branży Bezzałogowych Statków Powietrznych oraz do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych i kooperacyjnych.

Zapraszamy już od 1 do 2 czerwca 2022 do Centrum Kongresowego Targów Kielce!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony