Przejdź do treści
II Akademicka Konferencja Lotnicza "Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie" (fot. Akademicki Klub Lotniczy PWr)
Źródło artykułu

II Akademicka Konferencja Lotnicza "Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie"

Politechnika Wrocławska i Akademicki Klub Lotniczy PWr zapraszają do udziału drugiej edycji Akademickiej Konferencji Lotniczej "Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie", która odbędzie się w dniu 26 września 2022 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

"Studenci (nie)Tylko O Lotnictwie" to konferencja naukowa zrzeszająca osoby związane z lotnictwem i kosmonautyką, organizowana przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej. Biorą w niej udział nie tylko studenci i doktoranci, lecz także ludzie z branży prowadzący własne firmy oraz pracownicy naukowi. W jej trakcie chętni wygłaszają krótkie referaty, w których dzielą się ze słuchaczami wynikami swoich prac naukowych, badawczych i przeglądowych. Dzięki temu konferencja jest nie tylko idealną okazją do integracji środowiska lotniczego, lecz również szansą dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szeroko pojętym lotnictwem na poszerzenie swojej wiedzy i spróbowanie swoich sił przed publicznością.

Tegoroczna konferencja obejmować będzie różnorodną tematykę związaną z branżą lotniczą i kosmonautyczną, a wśród prelegentów pojawią się między innymi przedstawiciele Akademickiego Klubu Lotniczego, którzy opowiedzą o działalności z ostatnich miesięcy i sukcesach koła.

W konferencji mogą wziąć udział nie tylko studenci i doktoranci, lecz również pracownicy naukowi oraz przedstawiciele firm związanych z branżą lotniczą. Dzięki temu wydarzenie jest świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów i nawiązania wartościowych znajomości. W konferencji można uczestniczyć zarówno w roli prelegenta, jak i słuchacza.

Zeszłoroczna edycja koncentrowała się m.in. wokół przyszłości samolotów bojowych o napędzie tłokowym, konstrukcji rakiety R4, historii ornitopterów, wykorzystania biopaliwa w lotnictwie, czy też technologii nanosatelitów. Czego więc możecie spodziewać się w tym roku? O tym organizatorzy poinformują już wkrótce.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w konferencji, koniecznie wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: www.docs.google.com/.../1FAIpQLScy95uy0oI6LQ.../viewform

Zgłoszenia na udział w konferencji przyjmowane są do 17 września, a formularz i regulamin udziału znajduje się w zakładce "Zapisz się!". Wstęp w roli słuchacza jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Konferencji towarzyszyć będą Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania, które odbędą się w dniach 24-25 września 2022 r. w Lesznie. 

W tym roku obchodzona będzie jubileuszowa, już piętnastą edycję Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. Zawody szybowcowe składać się będą z kilku rund, a każda z nich będzie polegała na wykonaniu przez pilotów serii kręgów i wylądowaniu jak najbliżej wyznaczonego punktu. Poza płynnym pilotażem i precyzją zakończenia lotu uczestnicy będą musieli wziąć pod uwagę zmieniające się warunki atmosferyczne. Jest wyzwanie, są emocje! Więcej informacji o Mistrzostwach TUTAJ.

Więcej informacji na stronie www.aklstol.pwr.edu.pl oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony