I Zachodniopomorski Festyn Lotniczy

Wilcze Laski

Po raz pierwszy w północno-zachodniej Polsce organizowana jest impreza lotnicza na tak dużą skalę. Organizatorzy i instytucje wspierające to przede wszystkim działacze społeczni i osoby, dla których lotnictwo jest największą życiową pasją. Zachodniopomorski Festyn Lotniczy zostanie zainaugurowany w dniach 7-8 sierpnia 2010 roku na lotnisku w Wilczych Laskach. Organizatorami są działacze powstającego w Warszawie Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Lotnictwa oraz Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Lotniczego ze Szczecinka. Grupa ta tworzona jest przez przedstawicieli wielu profesji, których łączy wspólna misja jaką jest promocja polskiego lotnictwa oraz propagowanie jego związków z regionami naszego kraju.

Dlaczego w Wilczych Laskach?
Byłe lotnisko wojskowe położone w Wilczych Laskach zostało uznane przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze jako wartościowe dla przyszłych zastosowań lotniczych dla potrzeb lotnictwa ogólnego i lotniczej turystyki. Przychylność i zrozumienie dla planów uczynienia z tego lotniska "okna na świat" dla Szczecinka jest decydującym argumentem o organizacji Zachodniopomorskiego Festynu Lotniczego właśnie w tym miejscu. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować władzom Powiatu i Gminy Szczecinek za dotychczasowe wsparcie i udzieloną pomoc.

Dlaczego warto przyjechać?
Atrakcje lotnicze jakie czekają na publiczność festynu to całe spektrum maszyn - od wojskowych poczynając a kończąc na lotnictwie ultralekkim, spadochroniarstwie i modelarstwie RC. Jednak nie tylko powietrzne harce będą atrakcją dla naszych gości bowiem w przygotowaniu jest szereg imprez towarzyszących. Dążeniem organizatorów jest umiejętne połączenie odpoczynku, zabawy i dreszczu emocji wywoływanych przez znakomitych pilotów. Więcej szczegółów dotyczących imprezy będzie sukcesywnie umieszczanych na naszej stronie.

Zobacz koniecznie aktualny program imprezy, na: www.zsl-flying.pl

Odwiedź koniecznie internetową stronę Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Lotniczego

Źródło: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze
comments powered by Disqus

Komentarze

Prosimy o nie traktowanie naszej imprezy w kategoriach konkurencji - po prostu dostosowujemy się do warunków lokalnych - 15 sierpnia jest impreza militarna w Bornem Sulinowie, a w ciągu całego sierpnia jedynie 7-8 to weekend "wolny" w bogatym programie obchodów 700 lecia Szczecinka. Poza tym, Mazury a Zachodnie Pomorze to naprawdę kilkaset kilometrów odległości. Kibicujemy organizatorom festynu w Kętrzynie.
Wiedząc, że wszystkich nie uszczęśliwimy wybraliśmy ten właśnie termin. Każdy inny też nie pasowałby komuś. Zapraszamy wszystkich lotników, którym pasuje natomiast pozostałych serdecznie przepraszamy. Lotnisko Wilcze Laski zawsze jest do Waszej dyspozycji!

z lotniczym pozdrowieniem,
M.Mazurkiewicz
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze

eee tam, te same lansujące sie mordy w Kętrzynie od paru lat, warto zobaczyć cos nowego.

Zobaczysz te same mordy co widziałeś wcześniej tylko w innym miejscu. Organizacja podobnych imprez w tych samych terminach to nie promocja tylko chora konkurencja. Znowu padnie pytanie kto był lepszy. Ciekawe kto poleci na Zachodnie krańce Polski?

Kolego zastanów sie dwa razy , zanim napiszesz post . Lotnictwo , to n ie boisko piłkarskie

Dokładnie, dobry pomysł ale termin całkowicie nie trafiony. Właściwie w tej samej części kraju dwa festyny w tym samym terminie - porażka.

dzien dobry

po co robic festyny lotnicze w Polsce w tych samych terminach?
mazury air show bedzie w tym samym terminie