I Paralotniowe Mistrzostwa Podkarpacia w Celności Lądowania FAI

Paralotnie na niebie (fot. psp.org.pl)

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz firma „PelczAir” Bogusław Pelczar serdecznie zaprasza na Pierwsze Paralotniowe Mistrzostwa Podkarpacia w Celności Lądowania. Zawody odbędą się na holu w terminie 2–4.06.2017 r. na lotnisku EPKR w Krośnie. 9–11 czerwiec jest terminem zapasowym rozegrania zawodów. Impreza ta, organizowana w randze FAI2, jest pierwszym tego typu wydarzeniem w rejonie – miejmy nadzieję przyszłej potędze celnościowej.

Ze względu na ograniczone siły i środki organizatorzy ustalili limit miejsc na 40 osób z czego do 25%, zgodnie z wymaganiami Kodeksu Sportowego FAI pierwszeństwo mają piloci zagraniczni. Organizatorzy przypominają też, że do wzięcia udziału w zawodach FAI2 wymagane jest posiadanie Licencji Sportowej. W odróżnieniu jednak od zawodów XC do wzięcia udziału w zawodach celnościowych wystarczy IPPI4. Wpisowe na zawody wynosi 140pln albo 35 euro. Obejmuje ono: 5 holi – 1 podczas rundy treningowej + 4 podczas rund punktowanych oraz lunch pakiety – woda mineralna, kanapki, drożdżówki

Warunki uczestnictwa:

 • Ważne Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni umożliwiające wykonywanie lotów swobodnych (uprawnienie podstawowe PP, lub brak zapisu „wyłącznie loty z napędem”).
 • Potwierdzenie odbycia przeszkolenia do startów za wyciągarką (popularnie zwane „H”).
 • Licencja sportowa FAI + IPPI4/5.
 • Ubezpieczenie OC obejmujące loty paralotniowe i start w zawodach.
 • Komplet sprawnego sprzętu paralotniowego. Paralotnia z certyfikatem EN.
 • Własny wyczep do holowania i ewentualny holpatent (jeżeli jest wymagany do posiadanego skrzydła).
 • Zgłoszenie przez formularz internetowy, opłacenie wpisowego oraz rejestracja w dzień zawodów.
 • Ze względu na charakter lotniska EPKR i panujący na nim ruch, bezwzględnie wymaga się obecności na odprawie (patrz program). Brak obecności na odprawie uniemożliwia wykonywanie lotów danego dnia.

PSP informuje, że podczas rejestracji na lotnisku weryfikowane i skanowane będą dokumenty uprawniające do lotów, licencje sportowe oraz umowy zawarcia polisy OC. Brak udostępnienia do skanowania w/w skutkować będzie niedopuszczeniem do lotów.

Przedłużony został termin rejestracji uczestników, która odbywa się przez wypełnienie formularza (TUTAJ) i jest otwarta do wyczerpania się limitu 40 miejsc, lub do 29.05.2017 r.

Dodatkowo organizatorzy otworzyli klasę Open dla pilotów bez Licencji Sportowej.

Program zawodów:

 • Dzień Pierwszy (2 albo 9 czerwca) – Od godziny 15 rejestracja w biurze zwodów a następnie odprawa. O godzinie 17 runda treningowa
 • Dzień Drugi (3 albo 10 czerwca) – Godzina 7 rano odprawa i pierwsza runda punktowana. Druga runda od godziny 16~17.
 • Dzień Trzeci (4 albo 10 czerwca) – Rundy podobnie jak poprzednio. Po czwartej rundzie uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród.

Więcej informacji na stronie www.psp.org.pl

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
comments powered by Disqus