Przejdź do treści
Źródło artykułu

Aeroklub Ziemi Zamojskiej podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie

Jak poinformował portal Skafander.info, w dniu 12 lipca br. Zenon Ważny, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie i Mateusz Nowak, dyrektor Aeroklubu Ziemi Zamojskiej podpisali porozumienie o współpracy Szkoły i AZZ.

Zespół Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego kształci młodzież kierunkach poszukiwanych na rynku pracy. Jednym z nich jest technik mechanik lotniczy. To nowoczesnym kierunek, dobrze płatny i poszukiwany zarówno na rynku lokalnym, ogólnopolskim, jak i światowym. Lotnictwo rozwija się prężnie, coraz większe ilości samolotów przecinają niebo przewożąc pasażerów i ładunki.

Rozwój lotniska w Mokrem koło Zamościa, które jest siedzibą Aeroklubu Ziemi Zamojskiej sprzyja utworzeniu kierunku technik mechanik lotniczy. To tutaj dzięki porozumieniu o współpracy zawartym w dniu 12 lipca br. między Zespołem Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie i Aeroklubem  podpisanym przez Mateusza Nowaka – dyrektora Aeroklubu i Zenona Ważnego – dyrektora szczebrzeszyńskiej szkoły, młodzież ucząca się w zawodzie technik mechanik lotniczy zdobędzie doświadczenie praktyczne.

Jak powiedział Mateusz Nowak, Aeroklub posiada wysoko wykwalifikowana kadrę, która pomoże młodzieży zdobyć praktyczne umiejętności zarówno w czasie praktyk szkolnych jak i w czasie zajęć praktycznych w hangarze Aeroklubu. Technik mechanik lotniczy po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminów zawodowych bez trudu znajdzie prace w całej Europie, nie tylko w Polsce. Szczebrzeszyn będzie znany od dziś nie tylko z tego, ze jest Stolicą Języka Polskiego, ale również z tego, że kształci jako jedyna szkoła w regionie mechaników lotniczych.

Więcej informacji na stronie www.skafander.info

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony