Fotokalendarz PLAR 2011 ze zdjęciami Andrzeja Rutkowskiego

Fotokalendarz PLAR 2011 - okładka

Pierwszy kalendarz z kolekcją najpiękniejszych zdjęć Andrzeja Rutkowskiego, zrobionych w locie podczas sesji fotograficznych specjalnie dla Przeglądu Lotniczego. Publikacja dostępna jest w sklepie dlapilota.pl.

Autor pisze: Postanowiliśmy, że zaryzykujemy i po raz pierwszy wydamy wielkoformatowy ścienny kalendarz Przeglądu Lotniczego. Zdecydowaliśmy nasycić go tym, co lubimy najbardziej lataniem, podporządkowując wszystko jakości tego wydawnictwa. W końcu celem tworzenia naszego kalendarza ma być przyjemność jaką daje użytkownikowi. Zaczęliśmy od starannej selekcji zdjęć, stawiając na ich jakość.

Kryterium wyboru było to, by dać wrażenie lotu gdzieś obok ich głównego bohatera. Jakość to także postprodukcja na zaawansowanych programach do obróbki zdjęć i wreszcie druk. Wybraliśmy drukarnię dającą gwarancję precyzyjnego druku, mającą na koncie inne tego rodzaju produkcje (jak choćby wyjątkowe kalendarze fotograficzne z ze zdjęciami Tomasza Gudzowatego). Jednocześnie chcieliśmy mieć ją blisko siebie, by osobiście móc doglądać każdego etapu procesu produkcji naszego kalendarza. Niestety, taki komfort kosztuje.

Z premedytacją wybraliśmy także kosztowny, lecz pozwalający na idealne odwzorowanie barw, gruby, matowy papier kredowy o gramaturze 250 g/m. Aby dodatkowo podkreślić walory fotografii, obszar ze zdjęciem pokryty został błyszczącym lakierem UV. Ma on także za zadanie zapewnić trwałość ich barwom.

To prawda, że kalendarz nie jest tani, ale w końcu postawiliśmy na jakość. Stwierdziliśmy, że przez lata robienia Przeglądu dorobiliśmy się czegoś wyjątkowego wysokiej jakości zdjęć z powietrza pokazujących magię General Aviation i należy się im odpowiednia, bezkompromisowa oprawa. Z drugiej strony cenę skalkulowaliśmy na poziomie odpowiadającym 15 minutom lotu małą Cessną.

Więcej zdjęć na stronie internetowej PLAR.

 

 

Źródło: sklep.dlapilota.pl
comments powered by Disqus