Przejdź do treści
EUROCONTROL - podsumowanie rynku transportu lotniczego w Polsce w 2014 roku (fot. EUROCONTROL)
Źródło artykułu

EUROCONTROL - podsumowanie rynku transportu lotniczego w Polsce w 2014 roku

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej EUROCONTROL przygotowała infografikę przedstawiającą rynek transportu lotniczego w Polsce w 2014 r. oraz prognozę na rok 2015. Zgodnie z infografiką w 2014 roku odbyło się  w Polsce 701 500 lotów, w tym 240 300 międzynarodowych przylotów i odlotów, 418 000 lotów poza teren Polski oraz 43 200 lotów krajowych.

EUROCONTROL podała również udział procentowy poszczególnych rodzajów lotnictwa na rynku polskim. Tradycyjne rozkładowe loty miały 57% udział w rynku, nisko kosztowe przewozy – 23%, lotnictwo biznesowe – 6%, wojskowe – 1%, czarterowe – 7%, loty cargo – 5% i inne – 1%. Największy udział procentowy w liczbie wykonanych lotów miał Port Lotniczy Chopina w Warszawie obsługując 42% lotów w Polsce, na drugim miejscu uplasował się Port Lotniczy Kraków-Balice z 12% udziałem, na trzecim miejscu znalazł się Port Lotniczy Gdańsk z 11% wynikiem. Zgodnie z prognozą EUROCONTROL dla ruchu lotniczego w Polsce w 2015 roku oczekiwany jest 0,6-procentowy wzrost.

Infografika dostępna jest na stronie internetowej EUROCONTROL.

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej EUROCONTROL jest organizacją międzyrządową, składającą się z 41 państw członkowskich, które zobowiązały się wraz z partnerami do zbudowania jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej (Single European Sky), która zapewni wydajność zarządzania ruchem lotniczym w celu dostosowania do rosnącego ruchu lotniczego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony