Przejdź do treści
webinar z Tomaszem Siembidą
Źródło artykułu

Darmowy webinar pt. "Lotnicze smaczki okiem prawnika"

W niedzielę, 25 lutego, o godzinie 18:00 odbędzie się organizowany przez Lotnicze Centrum Angielskiego ICAO4.me bezpłatny webinar pt. "Lotnicze smaczki okiem prawnika", którego gościem będzie Tomasz Siembida. Znany jest on szerszej publiczności jako pilot prowadzący z humorem kanał YouTube Przymrużonym okiem pilota prywatnego, na co dzień jednak praktykujący radca prawny.

Zaproszony gość opowie o wybranych aspektach prawnych zawiłości które rzutują wprost na codzienność każdego latającego w Polsce pilota. 

Podczas webinaru organizatorzy planują poruszyć m.in. takie kwestie jak:

  • legalny i opłacalny podział kosztów lotów (flight sharing/ride sharing);
  • uprawnienia ULC w stosunku do lotników - co tak na prawdę Prezes ULC może nakazać i jak poradzić sobie w sytuacji, gdy Urząd oczekuje więcej niż pozwalają mu na to przepisy;
  • wysokość podczas lotów nad miastami w świetle kontrowersyjnej nowelizacji przepisów i konsekwencje latania zbyt nisko w obrębie administracyjnych granic miast;
  • przebieg kontroli SANA i SAFA, czyli tzw. ramp check'ów - co może inspektor i jak pilot latający rekreacyjnie może się do tego przygotować, aby jego samolot nie został uziemiony;
  • odpowiedzialność odszkodowawcza pilota wynajmującego samolot w razie zaistnienia zdarzenia lotniczego.

Oprócz tego agenda spotkania przewiduje też takie tematy jak wykonywania przywilejów wynikających ze świeżo uzyskanego uprawnienia (np. niedługo po zdanym egzaminie), w chwili gdy nie otrzymaliśmy jeszcze wpisu do licencji oraz prawne ryzyka latania za granicą bez wpisu biegłości językowej.

Dodatkowo ICAO4.me przewidziało możliwość zadawania pytań przez pilotów. Tematy do poruszenia można zgłaszać za pośrednictwem profili Facebook i Instagram prowadzonych przez ICAO4.me. Webinar zakończy również sesja Q&A gdzie goście będą mogli zadać Tomaszowi Siembidzie pytania w sposób spontaniczny.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, organizator prosi o wcześniejszą rejestrację na stronie www.webinar.icao4.me i zastrzega sobie prawo zamknięcia zapisów z chwilą wyczerpania puli dostępnych miejsc. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony