Cykl "Poznaj PAŻP" na stronie internetowej

Poznaj PAŻP - Historia (fot. PAŻP)

Wczoraj zamieściliśmy pierwszy odcinek nowej odsłony cyklu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pt. "Poznaj PAŻP", z którego można było dowiedzieć się jak zmieniała się kontrola ruchu lotniczego w Polsce na przestrzeni stu lat.

Teraz Agencja prezentuje kolejną niespodziankę. Fejsbukowy cykl "Poznaj PAŻP", dzięki któremu wszyscy mogli bliżej poznać pracę Agencji i przekonać się, czym zajmują się jej poszczególne działy, a także sentymentalna kontynuacja: "Poznaj PAŻP: Historia", zostały zebrane w jednym miejscu. Dotychczas opublikowane odcinki znajdziecie na stronie internetowej PAŻP. I nie przegapcie kolejnych artykułów, które będą pojawiać się w tym samym miejscu!

"Poznaj PAŻP" to autorski cykl Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, przybliżający funkcjonowanie poszczególnych struktur tej Instytucji. Publikowany był w mediach społecznościowych PAŻP w latach 2018 – 2019. Teraz wszystkie artykuły zostały zebrane w jednym miejscu, dzięki czemu są one jeszcze bardziej przystępne.

"Poznaj PAŻP: Historia" to kontynuacja cyklu, a zarazem odpowiedź Agencji na bardzo dobry odbiór pierwszej serii. Tym razem autorzy zapraszają na sentymentalną i edukacyjną podróż po historii Agencji oraz kontroli ruchu lotniczego w Polsce. Rozpoczęcie cyklu w 2020 roku ma wymiar symboliczny: dokładnie 100 lat wcześniej, na londyńskim lotnisku Croydon, powstała budowla, którą uznaje się za pierwszą wieżę kontroli lotniska. Fakt ten zapoczątkował stuletnią ewolucję branży, która dziś co roku dba o bezpieczeństwo kilkudziesięciu milionów operacji lotnictwa komunikacyjnego na całym świecie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.pansa.pl/poznaj-pazp/


Przeczytaj również:
Poznaj PAŻP: Kontrola ruchu lotniczego w Polsce na przestrzeni stu lat

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus