AVIATION EXPO dla poszukiwaczy pasji

Targi Lotnicze (fot. targikielce.pl)

Zasiadanie za sterami własnego samolotu to prestiż, a zarazem frajda z samodzielnego latania. Jest to również sposób na szybkie i sprawne przemieszczanie się.

Małe lotnictwo zdobywa w Polsce ogromną popularność. Według statystyk, w 2015 roku śmigłowce oraz samoloty zaliczane do tego segmentu wystartowały około 200 tysięcy razy. Właściciele taksówek powietrznych nie narzekają na brak klientów, a i pilotów z własnymi maszynami przybywa. Z danych, którymi dysponuje Urząd Lotnictwa Cywilnego wynika, że na dzień 1 stycznia 2016 roku do Rejestru Cywilnych Statków Powietrznych było wpisanych 1238 prywatnych samolotów, 195 śmigłowców oraz 846 szybowców.

Rok rocznie zwiększa się liczba studentów zainteresowanych sztuką latania. Liczba godzin wylatanych z uczniami Salt Aviation rośnie o około 25 procent. Wynika z tego, że Polacy się bogacą i coraz więcej z nich po prostu na to stać. Jeszcze 10 lat temu osoby szkoliły się w Stanach Zjednoczonych, przez co koszty znacząco rosły. Wraz z rozwijającą się infrastrukturą będą one spadać.

Dla wielu biznesmenów jest to sposób na życie – pożyteczna umiejętność, która z biegiem czasu staje się najważniejszym hobby. Dzięki temu, mogą na chwilę oderwać się od rzeczywistości, a za razem sprawować nad wszystkim kontrolę.

Więcej o małym lotnictwie będzie można się dowiedzieć podczas targów AVIATION EXPO, które będą trwały od 27 do 28 września. Być może właśnie podczas nich uczestnicy odkryją swoją nową pasję.

Poprzednią edycję targów lotniczych odwiedziło ponad 2000 osób.

(JN)


Przeczytaj również:
Targi Lotnicze AVIATION EXPO
Konferencja ekspertów podczas AVIATION EXPO

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus