Targi Lotnicze AVIATION EXPO

Targi Lotnicze (fot. targikielce.pl)

AVIATION EXPO, czyli przemysł lotniczy w każdym wymiarze.

Blisko 40 tysięcy nowych samolotów powstanie w ciągu najbliższych 20 lat – tak zakładają prognozy globalnego rynku lotniczego.

Polski przemysł lotniczy może mieć w tym swój znaczący udział i to szansa dla wielu krajowych producentów branży. Już teraz specjaliści oceniają, że w każdym z latających samolotów jest przynajmniej jedna część wyprodukowana w naszym kraju. Innowacyjność branży, rozwój Klastrów Lotniczych w Polsce, dynamicznie wzrastający rynek dronów – już same te fakty sprawiają, że przemysł lotniczy stał się ogromną szansą dla polskich firm. Targi Kielce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów i odbiorców produktów oraz usług rynku lotniczego, rozszerzając formułę dotychczasowych Targów Lotnictwa Lekkiego.  W dniach 27 – 28 września 2019 r. zapraszają na targi AVIATION EXPO.

To wydarzenie skierowane do przedstawicieli lotniczej branży, a targi prezentować będą wyspecjalizowane technologie, produkty i usługi stosowane w szeroko pojętym lotnictwie.

Chcemy z nową formułą dotrzeć do klienta branżowego, który w Targach Kielce ma znaleźć wszystko, co związane jest z rynkiem lotniczym – mówi Damian Kudaka, menedżer targów AVIATION EXPO w Targach Kielce. – Szybka budowa Portu Lotniczego Radom Sadków, która stała się faktem, by rozładować ruch lotniczy odbywający się poprzez port Chopina w Warszawie, sprawia, że lokalizacja branżowej wystawy w Targach Kielce – drugim ośrodku wystawienniczym w Europie Środkowo-Wschodniej, doskonale skomunikowanym z Radomiem, jest bardzo wygodna.

Znaczącą rolę w rozwoju rynku lotniczego w Polsce odgrywa produkcja sprzętu i rozmaitych urządzeń, związanych nie tylko z takimi samolotami rejsowymi jak Boeing czy Airbus, ale również z samolotami ultralekkimi do prywatnego użytku czy wyposażeniem lotnisk. Wiele wyprodukowanych w Polsce elementów samolotów lub ich wyposażenia trafia na rynki lotnicze USA, Niemiec, Kanady, Włoch czy nawet Korei Płd i innych państw – dodaje menager. – Poza tym już w samej Polsce rocznie rejestruje się blisko 30 samolotów lekkich, do wykorzystania prywatnego lub dla firm. Polska stała się największym rynkiem zbytu dla wszelkich usług dotyczących branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Producenci z naszego regionu kontynentu właśnie w Targach Kielce mają możliwość prezentacji własnej oferty, podkreślający tym samym siłę i wysoką specjalizację całej branży lotniczej

Kogo spotkamy w Targach Kielce we wrześniu?

Rozszerzając spektrum prezentacji rynku lotniczego, Targi Kielce zapraszają na wystawę, która prezentuje nie tylko lotnictwo lekkie – od małych samolotów, paralotni, śmigłowców, wiatrakowców, szybowców, silników i napędów plecakowych, trajek paralotniowych, lotni, motolotni, spadochronów, co można było oglądać podczas ostatnich edycji Targów Lotnictwa Lekkiego i Paragiełdy. Teraz do tej gamy dołącza awionika, systemy lotniskowe, nawigacyjne, systemy świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich. Szansą dla producentów przemysłu lotniczego w najbliższych latach jest dynamiczna rozbudowa polskiej infrastruktury lotniskowej.

Podczas targów AVIATION EXPO 2019 w Kielcach swoje miejsce znajdą także szkoły, aerokluby oraz stowarzyszenia i organizacje. Jako wystawców znajdziemy również właścicieli lotnisk i lądowisk, lotnicze zakłady remontowe. Nie może zabraknąć wydawnictw branżowych i portali.

Ważne konferencje podczas AVIATION EXPO

Poza częścią wystawienniczą targów AVIATION EXPO atutem wystawy w Kielcach będą: międzynarodowa konferencja poświęcona nowoczesnym technologiom oraz statkom bezzałogowym zorganizowana przy współpracy z Kancelarią SSW Pragmatic Solutions i Joanną Wieczorek, znanym ekspertem prawa lotniczego. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na elitarne grono profesjonalistów branży lotnictwa lekkiego zebrane w jednym miejscu – w Targach Kielce podczas AVIATION EXPO 2019.

Zapraszamy na targi lotnicze do Kielc w dniach 27-28 września 2019 r

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus