Lotnicze specjalności na Politechnice Poznańskiej

Era Inzyniera

artykuł sponsorowany
Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej zaprasza na bezpłatne studia magisterskie II stopnia na elitarnych specjalnościach związanych z lotnictwem:

  • Silniki lotnicze - na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn

  • Transport lotniczy - na kierunku Transport

W ramach specjalności Uczelnia oferuje:

  • bezpłatne kursy szybowcowe oraz spadochroniarskie,

  • zajęcia w laboratoriach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt - na potrzeby specjalności zakupiony został m.in. silnik odrzutowy angielskiej firmy ARMFIELD, który służył jako silnik rozruchowy samolotu F-16 oraz najnowsze programy komputerowe,

  • atrakcyjne praktyki,

  • wykłady ze specjalistami z zagranicy oraz z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Studia trwają 3 semestry. Ze względu na elastyczny plan zajęć, studia dostępne są dla osób pracujących.

W roku akademickim 2008/2009 w ramach pierwszej edycji studiów na specjalnościach lotniczych studenci bezpłatnie uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym do licencji turystycznej PPL(A). Kilkunastu najlepszych uczestników szkolenia teoretycznego obecnie bezpłatnie odbywa szkolenie praktyczne. Studenci uczestniczyli także w licznych targach i spotkaniach tematycznych m.in. w VI Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatach Lotniczych w Bezmiechowej. Kilkunastu studentów zdobywało praktyczne doświadczenie na Lotnisku Ławica w Poznaniu.

Rekrutacja prowadzona jest elektronicznie poprzez stronę www.put.poznan.pl/rekrutacja w terminie 01-17.02.2010. Więcej informacji na stronie www.ei.put.poznan.pl.

Studia dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego oferowane są bezpłatnie.

Źródło: Politechnika Poznańska
comments powered by Disqus